Dropship: United Peace Force
1971V

Dropship: United Peace Force

Dropship: United Peace Force
  • Producent: Team Soho
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment Europe
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.01.2002
  • Europa: 18.01.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Dropship: United Peace Force to gra akcji z elementami symulatora wydana na PlayStation 2 w 2002 roku. Za jej produkcję odpowiadało studio Team Soho. Tytuł pozwalał graczowi wcielić się w pilota futurystycznego samolotu transportowego.

Akcja rozgrywa się w 2050 roku, a my pełnimy rolę pilota Zjednoczonych Sił Pokojowych (United Peace Force), organizacji, która zastąpiła ONZ i NATO. Punktem wyjścia dla historii staje się atak pewnego potężnego, uzbrojonego po zęby przestępczego syndykatu na konwój w Kolumbii. W wyniku podjętych po tym wydarzeniu działań UPF wysyła oddziały do Libii, gdzie grupa ma swoją główną siedzibę.

 

Pilot, w którego wciela się gracz, to świeżo zwerbowany żółtodziób. Na wykonanie czeka dwadzieścia dość długich misji, podczas których przyjdzie nam pokierować różnymi pojazdami takimi jak samoloty transportowe, pojazdy opancerzone, czołgi itd. itp. Zadania mogą mieć różne wytyczne. Dostarczenie ładunku to oczywiście jeden przykład, innym razem musimy latać stosunkowo nisko by nie zostać wykrytym albo ochraniać coś/kogoś ważnego. Kontrolowana przez nas maszyna może występować w trzech rodzajach, czyli attack, defender i transport. Posiada ona przy tym zdolność do pionowego startu i lądowania. Wiele możliwości wiąże się w tym wypadku z wymagającym sterowaniem, która pozwala ogarnąć (a przynajmniej stara się to uczynić) sześć etapów treningowych przygotowanych przez twórców.

 

Dropship stawia sobie ambitne zadanie symulacji rozległego teatru działań wojennych, jednak prawdziwe zamierzenia Team Soho nie zostały zrealizowane. Według pierwotnych planów gracz mógł udać się z ziemskiej orbity prosto na pole bitwy.

 

Mimo to w momencie premiery gra wciąż robiła wrażenie technicznym wykonaniem i gameplayem oferując sporą różnorodność. Oceny były co najmniej dobre, jednak recenzenci zwracali uwagę na pozostawiającą nieco do życzenia oprawę graficzną i kiepskie niekiedy sterowanie.  

Podobne gry