SKLEP
Star Trek: The Game (PC)

Star Trek: The Game (PC)

Star Trek: The Game
  • Producent: Digital Extremes
  • Wydawca: Namco Bandai
  • Polski dystrybutor: Cenega
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 23.04.2013
  • Europa: 26.04.2013
  • Polska: 10.05.2013
  • Gatunek: Strzelanina, Przygodowa, Akcja

Ocena społeczności

3.32 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Trek: The Game jest przygodową grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowaną przez studio Digital Extremes i wydaną przez japońską firmę Namco Bandai Games w kwietniu 2013 roku na konsole PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste. Produkcja ta powstała na licencji hollywoodzkiego filmu science-fiction pod tym samym tytułem.

Fabuła gry osadzona jest pomiędzy wydarzeniami z pierwszego i drugiego filmu kinowego w reżyserii J.J. Abramsa. Głównym bohaterem Star Trek: The Game jest James T. Kirk (Chris Pine). Mężczyzna od dziecka sprawiał same kłopoty, nie potrafił się przystosować często pakował się w różnego rodzaju tarapaty. Za namową kapitana Pike'a (Bruce Greenwood), który przeczuwa, że Kirk posiada wielki talent - po tragicznie zmarłym ojcu, postanawia wykorzystać swą szansę i dołącza do kadetów Gwiezdnej Floty. Tam spotyka przedstawiciela rasy Wulkan, Spocka (Zachary Quinto) oraz zaprzyjaźnia się z lekarzem McCoyem i lingwistką Uhurą. Podczas obrad komisji, która podejrzewa, że Kirk oszukiwał na egzaminie, na Ziemię dociera sygnał o pomoc z rodzinnej planety Spocka, której grozi zagłada. Na misję ratunkową zostaje wysłana nowo utworzona załoga statku USS Enterprise.

W sferze rozgrywki Star Trek przypomina gry z cyklu Kane & Lynch: Dead Men czy Gears of War. By wycelować we wroga należy wcisnąć lewy spust - wówczas kamera przenosi się nad lewe ramię postaci, a pośrodku ekranu pojawia się celownik. Aby przejąć kontrolę nad jednym z bohaterów, należy przełączyć się strzałką na dowolną postać i wcisnąć odpowiedni przycisk. Dużym plusem tej produkcji jest tryb online. Wykonywanie misji razem ze znajomym w trybie kooperacji jest dużo bardziej emocjonujące niż granie samemu. Deweloper przywiązuje do tego elementu dużą wagę, o czym świadczą wypowiedzi w mediach, gdzie jeden z producentów określił tryb dla dwóch graczy jako „braterski co-op”. Dwaj bohaterowie dość znacząco różnią się od siebie - o ile Kirk najlepiej czuje się z bronią palną w dłoniach, tak Spock posiada kilka unikatowych technik, dzięki którym potrafi działać z zaskoczenia. Wraz z postępami w grze obaj zyskują dostęp do nowych umiejętności, broni oraz ulepszeń do swoich pukawek.

Oprawa graficzna w produkcji Digital Extremes rozczarowuje poziomem wykonania. Zdecydowanie lepiej wypada sfera audio Star Trek: The Game. Głosy postaciom użyczyli znani z dużego ekranu aktorzy, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada znany hollywoodzki kompozytor, Michael Giacchino.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme