SKLEP
Puddle (PS Vita)

Puddle (PS Vita)

Puddle
  • Premiery
  • Świat: 24.07.2012
  • Europa: 01.08.2012
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 3

Ocena społeczności

7.013 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Puddle jest grą przygodową z dużą liczbą zagadek logiczno-zręcznościowych wyprodukowaną przez francuskie studio Neko Entertainment i wydaną przez Konami na początku 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Później ukazały się wersje na PS Vita, Wii U i komputery osobiste.

Rozgrywka w Puddle polega na tym, że gracz musi przelewać ciecz z jednego miejsca do drugiego. Grający w bezpośredni sposób steruje płynem, a jego zadanie polega na umiejętnym przechylaniu ekranu, tak, aby dana substancja, przelewając się przez różne przeszkody, dotarła do wskazanego celu. Czynność tę utrudniają różne siły natury, jak lawa, ogień czy inne zjawiska. Nasza przygoda z grą zaczyna się od momentu, gdy pewien mężczyzna stawia na stole kubek z kawą. Zadaniem gracza jest przewrócić go w taki sposób, aby znajdująca się w nim kawa wylała się na sąsiadujące ze stołem krzesło. Oprócz tego w lewym górnym rogu system wskazuje poziom wody. Jeśli poziom wody spadnie poniżej czerwonej kreski, wówczas gracz przegrywa poziom. Za przejście danego levelu możemy otrzymać nagrody w postaci złota, srebra oraz brązu.

Początek jest nadzwyczaj łatwy - przejście pierwszych poziomów zajmuje około trzydziestu sekund. W kolejnych czas ten się wydłuża, ponieważ poziom trudności znacznie wzrasta. Im dalej zagłębiamy się w Puddle, tym więcej przeszkód staje na naszej drodze, by doprowadzić ciecz do końca poziomu. Te z kolei są bardzo różnorodne. Począwszy od zwykłych rur kanalizacyjnych, poprzez deszczówkę i las, laboratorium, kończąc na podziemiach.W wersjach na konsole stacjonarne gracz manipuluje przedmiotami za pomocą gałki analogowej lub w przypadku PS3 - kontrolerem ruchowym PS Move. Na PlayStation Vita Puddle wykorzystuje unikatowe cechy handhelda Sony, takie jak sensory ruchu, touch-screen czy tylny panel dotykowy. Warto zaznaczyć, że jeśli w danym momencie graczowi nie odpowiada wybrana na początku konfiguracja przycisków, może zmienić sterowanie na inne. W grze zawarto również rankingi - światowy oraz ranking przyjaciół.

Puddle zostało wyróżnione w 2010 roku nagrodą Student Showcase podczas Independent Games Festival.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme