SKLEP
Guardian Heroes (SAT)

Guardian Heroes (SAT)

Guardian Heroes
  • Producent: Treasure
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 25.01.1996
  • Europa: 1996
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona, RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-6

Ocena społeczności

8.34 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Guardian Heroes to chodzona bijatyka z elementami RPG osadzona w klimatach fantasy. Za jej produkcję odpowiadało japońskie studio Treasure wyspecjalizowane zwłaszcza w gatunku shmupów. Tytuł pierwotnie ukazał się na Saturnie, stając się jedną z najlepszych gier na tej platformie, po latach trafił natomiast na Xboxa 360.

Aby zrozumieć fabułę Guardian Heroes, należy poznać historię świata gry. Otóż w zamierzchłej przeszłości toczyła się wyniszczająca wojna między duchami Nieba i Ziemi. Zwycięzcami okazali się ci pierwsi, choćby dzięki temu, że zaprzęgli do walki ludzi dając im magiczne moce. Duchy Nieba ostatecznie nie wyraziły jednak wdzięczności - ludzie zostali strąceni w otchłań wraz z dawnymi wrogami.

 

W wyniku tych wydarzeń dochodzi do innej tragedii - z niebytu powraca Kanon, mag, który poprzysięga zemstę swoim oprawcom i zarazem tworzy na powierzchni krwawy reżim. Tutaj zaczyna się rola gracza. Wciela się on bowiem w jedną z czterech dostępnych postaci, której zadaniem jest obalić tyrana.

 

Guardian Heroes to chodzony beat’em-up, ale posiada on również pewne cechy charakterystyczne dla RPG-ów. Dostępne tutaj postacie posiadają pewien zestaw unikalnych dla siebie umiejętności i atrybutów. I tak Han jest wojownikiem, lecz nie potrafi używać czarów, Randy to czarnoksiężnik, więc słabo u niego z siłą fizyczną, Ginjirou posiada umiejętności przywodzące na myśl ninja, a Nicole nie ma mocnych ataków, ale potrafi odnawiać zdrowie.

 

Pomijając unikalne zdolności, w grze Treasure możemy atakować słabo, mocno, używać specjalnych technik, czarów i blokować. Szlachtowanie przeciwników nagradzane jest punktami doświadczenia, które pomiędzy poziomami można rozdysponować podbijając statystyki - siłę, szybkość, odporność na magię itd.

 

Narracja w Guardian Heroes jest nieliniowa, rozwijając się w zależności od poziomów, które wybieramy. Gameplay przedstawia również system karmy oceniający nasze poczynania, a konkretnie to, jak traktujemy przeciwników i neutralnie nastawionych mieszkańców świata.

 

Co ciekawe, podczas rozgrywki towarzyszy nam kompan, nawet jeśli nie gramy w trybie wieloosobowym. Wprawdzie nie kierujemy nim bezpośrednio, ale możemy ustalić strategię jego działania. W samym multi jesteśmy natomiast w stanie zagrać z pięcioma znajomymi.

 

Wersja na X360 wprowadziła kilka zmian. Poprawiono w niej grafikę, skrypt (scenariusz), sterowanie oraz dodano multi dla maksymalnie dwunastu osób.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme