SKLEP
TrackMania Turbo (DS)
515V

TrackMania Turbo (DS)

TrackMania Turbo (DS)
  • Premiery
  • Świat: 24.09.2010
  • Europa: 24.09.2010
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

TrackMania Turbo to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Firebrand Games i wydana w Europie przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na NDS-ie i nie należy go mylić z grą o tej samej nazwie, która ukazała się na PC i konsolach ósmej generacji.

TrackMania Turbo rozwija formułę poprzedniej części serii, czyli TrackMania DS. Ogólnie rzecz biorąc mamy tu do czynienia z mocno arcade’owymi wyścigami, w których chodzi nie tylko o rywalizację z innymi zawodnikami na torze, co o wykręcanie możliwie jak najlepszych czasów (choć duchy innych przejazdów pojawiają się by dać nam rozeznanie. Twórcy przygotowali około 130 torów, choć nie wszystkie są dostępne na starcie. Większą ich część należy sobie odblokować. Początkowo są one relatywnie proste, lecz z czasem robią się coraz bardziej wykręcone wysoko podnosząc poprzeczkę i zarazem wymagając od nas wielu powtórzeń (pomaga w tym patent pozwalający rozpocząć zmagania błyskawicznie od nowa po wciśnięciu jednego przycisku).

Główne tryby gry nie uległy zmianie. Oprócz standardowej rywalizacji, opisanej powyżej, Platform, gdzie pokonujemy wyjątkowo zawiłe tory próbując jednocześnie z nich nie spaść, Puzzle, w którym budujemy tor korzystając z dostępnych elementów a następnie próbujemy go pokonać w jak najkrótszym czasie, oraz edytor pozwalający tworzyć własne tory jeśli ponad setka tych stworzonych przez twórców nam się znudzi. Rywalizacja odbywa się czterech ‘światach’ (w poprzedniej części były trzy) i w tych czterech lokacjach budować też możemy nasze tory.

Nowością są funkcje sieciowe. Dzięki nim możemy rywalizować z innymi graczami (grać mogą jednocześnie cztery osoby) i dzielić stworzonymi przez nas torami.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme