Mayhem
1129V

Mayhem

Mayhem
  • Premiery
  • Świat: 25.03.2011
  • Europa: 30.03.2011
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-8

Mayhem (w USA Mayhem 3D) to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Left Field Productions i wydana w Europie przez Zoo Entertainment. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Mayhem to gra wyścigowa trochę w duchu kultowej serii Destruction Derby, która na tle konkurencji wyróżnia się komiksowym stylem graficznym (przeważa czerń i biel, tu i ówdzie jednak pojawiają się także inne akcenty). Twórcy przygotowali cztery rodzaje rywalizacji. Pierwszy to standardowy wyścig, w którym nasze zadanie polega na przekroczeniu linii mety na możliwie jak najwyższej pozycji. Drugi, Destruction Derby, rzuca nas na arenę, gdzie zmagania sprowadzają się do demolowania rywali; zwycięzcą zostaje ten, kto zostanie ostatni z samochodem na chodzie. W Eliminatorze musimy wygrać wyścig, w trakcie którego najsłabszy zawodnik eliminowany jest po przejechaniu okrążenia. Ostatni wariant, Demolition, to natomiast wariacja na temat King of the Hill z innych gier. W kontekście rozgrywki na uwagę zasługuje specjalny wskaźnik pozwalający rozwijać większe prędkości, a co z tym idzie skutecznie demolować pozostałych. Napełniamy go atakując innych i zbierając porozrzucane części.

Głównym trybem w Mayhem jest kampania, która została podzielona na odcinki, a każdy odcinek to jeden zeszyt komiksu (ze swoją okładką). W jej trakcie zbieramy gwiazdki (otrzymujemy je za zaliczanie poszczególnych wydarzeń) oraz punkty mayhem, które wpadają na nasze konto w nagrodę za efektowną jazdę, demolowanie rywali itd. Znajdźki te pozwalają odblokować bonusową zawartość, której jest całkiem sporo. Dla przykładu wszystkich samochodów jest ponad sto i dzielą się one na sześć kategorii: Muscle, Sedan, Wagon, Coupe, Truck i Monster Truck.

Poza kampanią dostępny jest także sieciowy tryb multiplayer wraz z rankingami.

Podobne gry