SKLEP
Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain (DS)

Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain (DS)

Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 25.11.2009
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain to gra action-RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Big Blue Bubble i wydana przez Aspyr na NDS-a. Tytuł powstał na bazie serii książek fantasy autorstwa Iana Livingstone’a i Steve’a Jacksona.

W grze wcielamy się w podróżnika, który postanawia odwiedzić tytułową górę. Od dekad rezyduje tam zły czarnoksiężnik Zagor wraz ze swoimi pomagierami, którzy przejęli kontrolę nad fortecą należącą niegdyś do krasnoludów. Według opowieści na śmiałków czekają w niej nieprzebrane skarby, lecz sęk w tym, że jeszcze żaden nie wrócił żywy.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki gra zadaje nam pytania, które decydują o tym, jaka będzie profesja i parametry głównego bohatera. Dopiero potem możemy się zabrać za eksplorację Firetop i porzuconej fortecy krasnoludów.

Na naszej drodze napotykamy różnych nieprzyjaciół. Pokonanie ich nagradzane jest punktami doświadczenia, a to w konsekwencji pozwala wskakiwać na wyższe poziomy rozwoju. W takiej sytuacji otrzymujemy do rozdysponowania punkty poprawiające parametry (bronie i zbroje wymagają często, by były one na odpowiednim poziomie w przeciwnym razie nie będziemy mogli ich wyekwipować).

W grze pojawiają się ponadto inne elementy charakterystyczne dla komputerowych RPG - otwieranie zamków, drzewka dialogowe pozwalające prowadzić konwersacje z napotykanymi NPC-ami (bo nie wszyscy są do nas wrogo nastawieni) oraz opcjonalne questy dające sposobność nabicia kieszeni pieniędzmi.

Produkcja Big Blue Bubble korzysta z funkcji ekranu dotykowego. Za jego pomocą można sterować podopiecznym i odpalać wybrane umiejętności (na dolnym ekranie znajduje się siedem slotów na skille).

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme