SKLEP
Vexx (PS2)

Vexx (PS2)

Vexx
  • Premiery
  • Świat: 10.02.2003
  • Europa: 04.04.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12

Ocena społeczności

5.68 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Vexx to trójwymiarowa platformówka opracowana przez Acclaim Studios Austin i opublikowana przez Acclaim Entertainment na GameCube'a, Xboksa i PlayStation 2. Tytuł miał też pojawić się na Game Boya Advance, ale prace nad portem zostały wstrzymane. Celem gry jest zbieranie zbieranie magicznych serc, zwiedzanie kolejnych światów, walka z wrogami i skoki po platformach.

Akcja Vexx rozgrywa się na szczątkach planety Astra, która od 700 lat po ataku niejakich Wraithów pod komedą Dark Yabu, egzystuje jako pole dryfujących asteroid. Na jednym z fragmentów znajduje się wioska Overwood, która staje się następnym celem ataku złowieszczego Dark Yabu. Ci którzy przeżyli zostają wysłani do kopalni, opór stawia jedynie opiekun osady i jego wnuk, tytułowy Vexx. Złość młodzieńca wyzwala w nim potężna siłę, którą kieruje przeciwko agresorom niszczących jego dom. Tytułowy bohater wyrusza w długą wędrówkę, co by pomścić śmierć swojego dziadka, którego sprzątnął Dark Yabu.

Znajdujesz się w okrągłej sali - to "centrum dowodzenia". Z pomocą portali, niczym w serii Crash Bandicoot, czmychasz do poszczególnych światów. Aby otrzymać dostęp do kolejnych, do "centrum" musisz przynieść odpowiednią ilość artefaktów (tętniące serca). Znalezienie każdego jednego artefaktu powoduje, iż automatycznie trafiasz do "centrum. Kiepsko, tym bardziej, że w każdym z dziesięciu podstawowych światów musisz ich łyknąć 8 - 10 sztuk. W wędrówce Vexx wspierany jest przez siły starożytnych - przejmuje energię od zgładzonych przeciwników, dzięki czemu zyskuje na sile. Niemrawe ciosy stopniowo przeistaczają się w coraz bardziej złożone combosy, do tego dochodzi np. podjazd z uppercutem i juggle'owanie przeciwnika w powietrzu ew. podskok i wystrzelenie fireballa w kierunku oponenta. Przeciwnikami gracza są miniaturowe smoki, kosmici, pełzające bulwy, pokraki ziejące ogniem przypominające skorpiony itp. Ciekawy patent to zastosowanie dynamicznej zmiany pory doby - nocą świat staje się "nieprzyjemny", z kolei przeciwnicy - twardsi i bardziej agresywni. na planszach (tych jest 18), znajdują się także wysokie obiekty, które pozwalają zorientować się w terenie.

VEXX to gra trudna. Skacząc tu i tam, latając oraz wspinając się po ścianach (za sprawą specjalnych rękawic), niejednokrotnie będziesz kicać po kładkach przesuwających się hen ponad głową, a w takim przypadku wystarczy moment nieuwagi, aby spaść na sam dół i powtarzać wędrówkę. W zabawie przeszkadza wyjątkowo idiotyczna kamera - należy ją non stop korygować, a i tak wyprawia czary. Na poszczególne questy składa się sporo biegania, skakania, eksploracji, nurkowania, klepania bossów, a także mini-gier. Jeśli lubisz główkować (masa puzzli), doskonale radzisz sobie manualnie, pragniesz zwiedzić zamek, pustynię, wioski, jaskinie, wulkany oraz podwodne miasta, nie razi Cię fakt, iż Vexx nie zdobywa power-upów, nowych broni, umiejętności, jeno prze do przodu, to jest to gra dla ciebie.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme