SKLEP
Grabbed by the Ghoulies (XBOX)

Grabbed by the Ghoulies (XBOX)

Grabbed by the Ghoulies
  • Producent: Rare
  • Wydawca: Microsoft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.10.2003
  • Europa: 21.11.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

Ocena społeczności

7.07 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Grabbed by the Ghoulies to gra action-adventure wyprodukowana przez Rare na pierwszego Xboxa. Była to pierwsza produkcja brytyjskiego studia wydana pod szyldem Microsoftu. Tytuł pierwotnie powstawał na GameCube’a, jego premiera odbyła się w 2003 roku.

Głównym bohaterem gry jest Cooper, chłopak, którego dziewczyna zostaje porwana w nawiedzonym domu przez duchy po tym, jak para postanowiła ukryć się w nim przed burzą.

Cooper musi przedrzeć się przez ruderę pełną wszelkiego rodzaju straszydeł i odbić dziewczynę. Pod względem rozgrywki, Grabbed by the Ghoulies przypomina nieco chodzoną bijatykę. Używamy dwóch gałek pada. Lewą sterujemy podopiecznym, prawą wyprowadzamy ciosy. Główny bohater jest w stanie używać rozmaitych elementów otoczenia, jak meble, jedzenie i inne bibeloty, a także dzierżyć bronie w rodzaju pistoletu na wodę bądź świeczki. Cooper zbiera również puszki po zupie, które pełnią rolę power-upów (np. zwiększają szybkość, siłę) lub pułapek (zmniejszają ilość energii lub szybkość ruchów bohatera).

Sednem rozgrywki jest pokonywanie wyzwań, których zaliczenie otwiera dostęp do kolejnych pomieszczeń. Cele bywają różne: pokonanie wszystkich straszydeł znajdujących się w danym pokoju, konkretnego przeciwnika, bossa itd. Przy każdym zadaniu towarzyszy nam limit czasowy. Jeśli się w nim nie wyrobimy, będziemy mieli do czynienia z Ponurym Żniwiarzem przed którym należy uciec do innego pomieszczenia i przy okazji nie dać się dotknąć. Możemy spróbować go zatrzymać wykorzystując to, co nawinie się pod ręką, ale należy mieć w pamięci, że ten przeciwnik jest akurat nieśmiertelny. Żniwiarz może być jednak czasami pomocny, bowiem jego celem jest właściwie każdy, nie tylko my, dlatego jeśli dobrze wszystko rozegramy zrealizuje on wytyczną za nas wykaszając stające mu na drodze pomioty. Tyle rdzeń gameplayu. Oprócz powyższego w Grabbed by the Ghoulies pojawiają się także scenki typu QTE, w których naszym zadaniem jest wklepać odpowiednią kombinację przycisków.

Wyzwaniem dla bardziej ambitnych jest zbieractwo. W grze znajdziemy sto książek z logo Rare na okładce. Odnalezienie pięciu przenosi nas do bonusowego etapu, zwykle trudniejszego niż te normalne.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme