SKLEP
Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball (XBOX)

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball (XBOX)

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball
  • Producent: Tecmo
  • Wydawca: Microsoft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.01.2003
  • Europa: 28.03.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.320 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball to gra traktująca (głównie) o siatkówce plażowej wyprodukowana przez Team Ninja na Xboxa. Tytuł był spin-offem serii bijatyk autorstwa tego studia.

Xtreme Beach Volleyball to podręcznikowy przykład fan-serwisu. Gra jest odpryskiem serii bijatyk, które kojarzono przede wszystkim ze względu na widowiskowe pojedynki i ładne dziewczyny biorące w nich udział. Tutaj spotykają się one na tropikalnej wyspie, uczestnicząc w różnych czynnościach. Do wyboru są Kasumi, Ayane, Christie, Helena, Hitomi, Leifang, Lisa i Tina.

 

W głównym trybie gracz wybiera dziewczynę, która spędzi dwa growe tygodnie na wyspie Zacka (głos podkłada mu Dennis Rodman). Każdego dnia może wybrać zajęcia, w których chce uczestniczyć: jedno rano, jedno popołudniu i jedno wieczorem. Najważniejsza jest siatkówka. W meczach biorą udział cztery zawodniczki (DOAX oferuje oczywiście tryb wieloosobowy) i za wygraną otrzymujemy pieniądze. Można je przeznaczyć na nowe ciuchy, akcesoria i prezenty dla innych dziewczyn (mają one jednak swoje gusta w związku z tym nie zawsze przyjmą upominek). Można też pomnożyć ich ilość udając się do kasyna.

 

Grając w siatkówkę używamy dwóch przycisków. Jednym blokujemy lub atakujemy (w zależności od aktualnej sytuacji), drugim przyjmujemy piłkę. Wiele czynności zawodniczki wykonują automatycznie, toteż od grającego wymaga się głównie wyczucia czasu. DOAX jest przy tym jedną z niewielu gier na Xboksie robiących użytek z przycisków reagujących na siłę nacisku. Im mocniej je przyciśniemy, tym silniejszy będzie atak.

 

W trakcie rywalizacji istotne znaczenie mają relacje między zawodniczkami. Wpływają na nie wspomniane prezenty ale i dobra gra. Lepsze relacje przekładają się na zrozumienie podczas meczu, przy gorszych dziewczyny mogą częściej popełniać głupie błędy rzutujące na wynik.

 

DOAX zgarniało bardzo pozytywne oceny, ale nie obeszło się też bez kontrowersji. Wiele osób twierdziło na przykład, że siatkówka była tu tylko pretekstem do oglądania skąpo odzianych dziewczyn. Gra doczekała się kontynuacji na X360.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme