Crash Nitro Kart (XBOX)

Crash Nitro Kart (XBOX)

Crash Nitro Kart
  • Premiery
  • Świat: 11.11.2003
  • Europa: 28.11.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi, Party games
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Ocena społeczności

7.413 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Crash Nitro Kart to gra wyścigowa (tzw. kart racer) wyprodukowana przez Vicarious Visions na PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Były to drugie wyścigi z Crashem Bandicootem i zarazem bezpośrednia kontynuacja Crash Team Racing z pierwszej konsoli Sony.

Punktem wyjścia dla zabawy jest porwanie Crasha i jego znajomych przez kosmicznego dyktatora Velo XXVII. Stawia on warunek: ekipa musi wziąć udział w wyścigowej rywalizacji, w innym przypadku zostanie zniszczona Ziemia.

 

Gameplay nie odbiega znacząco od Crash Team Racing. Gra oferuje zręcznościowy model jazdy oraz rywalizację, w której istotne znaczenie ma używanie broni i power-upów. Te znajdujemy w rozrzuconych po torze skrzynkach, podobnie jak owoce Wumpa upgrade’ujące posiadany sprzęt i pułapki.

 

Gameplay Crash Nitro Kart można podzielić na dwa główne tryby: Racing i Battle. W tym pierwszym chodzi po prostu o wyścigi. Zawiera on kilka wariantów zabawy, w tym ten najważniejszy, czyli Adventure. Celem jest w nim wygrać wolność, co osiągamy po przebyciu pięciu różnych światów. Dostęp do większości miejscówek jest początkowo zamknięty (mamy do nich dostęp z poziomu koloseum Velo), dopiero po pewnym czasie, wraz z postępami, odblokowujemy nowe tory itd. W każdym świecie musimy zdobyć trzy trofea, którą są nagrodą za wygrane zawody. Po zdobyciu trzech mierzymy się z bossem, mistrzem danego obszaru. Oprócz Adventure mamy też dodatkowe warianty zabawy, jak wyzwania polegające na pobiciu jakiegoś czasu w ciągu trzech okrążeń, lub Team Race, w którym zawodnicy tworzą dwuosobowe zespoły. Rywalizacji towarzyszy wówczas wskaźnik Team Meter pozwalający po nabiciu odpalić Team Frenzy, dający dostęp do nieograniczonej ilości power-upów.

 

Drugi tryb gry to Battle. W nim rywalizacja odbywa się na arenach, na których walczymy z innymi uczestnikami. Do wyboru jest pięć wariantów rozgrywki, jak demolka, zbieranie kryształów, capture the flag czy zespołowa wariacja ctf.

Podobne gry