Dragon Ball Z: Budokai 2
2331V

Dragon Ball Z: Budokai 2

Dragon Ball Z: Budokai 2
  • Producent: Dimps
  • Wydawca: Bandai
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 14.11.2003
  • Europa: 14.11.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Dragon Ball Z: Budokai 2 to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Dimps i wydana przez Bandai na PlayStation 2 i GameCube’a. Jako kolejna część bijatyk spod szyldu DB gra rozbudowywała niektóre elementy przedstawione w pierwszej części serii.

Budokai 2 pozwala nam prześledzić wydarzenia przedstawione na przestrzeni całej serii Dragon Ball Z - począwszy od ataku Saiyan, a skończywszy na starciu z Buu. Wątek fabularny jest więc dłuższy niż w przypadku ‘jedynki’, gdzie historię wieńczyła saga Cella. Twórcy udostępnili tym razem ponad trzydzieści postaci, zwiększając nieco pole wyboru względem pierwszego Budokaia.

 

Gameplay nie należy do skomplikowanych, co umożliwia każdemu fanowi cyklu łatwe wdrożenie w rozgrywkę. Postacie, każda z unikalnymi dla siebie technikami, mogą używać ciosów ręką, nogą i ataków opartych na energii Ki, za które odpowiada specjalny wskaźnik. Do Budokai 2 wraca patent umożliwiający modyfikowanie umiejętności podopiecznych. Posiadają oni bowiem siedem slotów na skille, które możemy uzupełniać zgodnie z własnym widzimisię. Umiejętność może zajmować od jednego do siedmiu slotów jednocześnie.

 

Gra oferuje kilka podstawowych trybów rozgrywki. Jest to chociażby tryb fabularny, w którym staczamy fabularne walki, zgarniamy kapsułki i smocze kule (nowością jest obecnoścć planszy, po której bohaterowie poruszają się między kolejnymi starciami), oraz World Tournament, turniej, gdzie za zajęcie dobrej pozycji nagradzani jesteśmy pewną kwotę pieniędzy (te następnie mogą posłużyć do odblokowywania bonusów).

 

Zupełnym novum jest system kapsułek. W Budokai 2 jest ich ponad sto i każda oferuje jakąś specjalną właściwość - umożliwia użycie danej techniki, zwiększa siłę postaci, regeneruje zdrowie itd. Niektóre kapsułki dostępne bywają jednak tylko dla niektórych postaci (np. Androidów). Jeśli zdobędziemy wszystkie siedem kul, gra daje nam do wyboru trzy specjalne przedmioty tego typu - dające podopiecznemu szansę ‘wyekwipowania’ wszystkich skillów jednocześnie, odblokowujące fuzje albo kostiumy dla Bulmy.

Podobne gry