SKLEP
Radiant Historia
3465V

Radiant Historia

Radiant Historia
  • Producent: Atlus
  • Wydawca: Atlus
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 03.11.2010
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Radiant Historia jest RPG-iem stworzonym i wydanym prze Atlus na Nintendo DS. Zespół dewloeprski tego tytułu składał się przede wszystkim z osób, które wcześniej pracowały nad Shin Megami Tensei: Persona 3 i innym odsłonami serii Shin Megami Tensei. Kilku tworców odpowiadało również wcześniej za udane Radiata Stories (US). Radiant Historia ukazało się na japońskim rynku 3 listopada 2010 roku, a w Stanach Zjednoczonych 22 lutego 2011 roku. Gra nie znalazła europejskiego wydawcy, w związku z czym gracze na Starym Kontynencie nie mogli cieszyć się tym tytułem.

Radiant Historia podejmuje temat alternatywnych wszechświatów oraz podróży w czasie, co może kojarzyć się z takimi tytułami jak Chrono Trigger i Chrono Cross. Tytuł Atlus pozwala na swobodne przemieszczanie się w czasie - wstecz i naprzód. Zadaniem drużyny gracza w przypadku tego role-playa jest naniesienie ważnych korekt do otaczającej go rzeczywistości. W związku z tym tytuł może się pochwalić kilkoma niezależnymi zakończeniami całej historii.

 

Walka w Radiant Historia odbywa się na arenach wypełnionych strefami, zwanymi globalnie "Grid Systemem". Zadaniem gracza jest takie manewrowanie swoją drużyną, by szybko odnieść zwycięstwo w potyczce. Ważne jest taktyczne myślenie: postać atakująca wroga, który znalazł się na pobliskim polu otrzyma dodatni modyfikator do siły swojego ataku (ale za to wybrany bohater będzie bardziej podatny na ciosy adwersarzy). Niektóre ofensywne posunięcia pozwalają nam na przemieszczanie nieprzyjaciół na planszy. Gracz wykonuje takie zadanie w celu  rozprawiania się z większymi grupami wrogów. Co ciekawe - w trakcie potyczek można "ustępować" innym zawodnikom swoje ruchy, tak by mogli np. przyjrzeć się naszej technice, albo udzielić kilku rad.

 

Radiant Historia zostało ciepło przyjęte przez krytyków. Średnia ocen tego jRPG-a oscyluje wokół wartości 85/100. Chwalona przez recenzentów była przede wszystkim fabuła. Wielu dziennikarzy podkreślało, że tytuł rozpoczyna się w powolny i przewidywalny sposób, ale później dostaje jakby skrzydeł, serwując ciekawe zwroty akcji, fascynujących bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić. Niestety pomimo tak dobrej prasy gra nigdy nie trafiła na rynek europejski.

Recenzje

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme