NASCAR Heat 2002
568V

NASCAR Heat 2002

NASCAR Heat 2002
  • Premiery
  • Świat: 18.06.2001
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

NASCAR Heat 2002 to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Monster Games i wydana przez Infogrames. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2 i Xbox tylko w Stanach Zjednoczonych.

Produkcja Monster Games pozwala nam rozegrać sezon 2001 Winston Cup, choć dostępne są także inne atrakcje. Tytuł posiada oczywiście licencję NASCAR, dzięki czemu uraczymy w nim wszystkich dwudziestu pięciu kierowców oraz dziewiętnaście torów (brakuje czterech), na których odbywały się zawody.

NASCAR Heat 2002 oferuje kilka wariantów rozgrywki. Nie brakuje tu rzecz jasna chleba powszedniego gatunku, czyli pojedynczego wyścigu i możliwości rozegrania całego sezonu, ale oprócz tego twórcy przygotowali również nieco bardziej ‘oryginalne’ tryby, jak Beat the Heat czy Race the Pro. Ten pierwszy to seria wyzwań testujących nasze umiejętności. Dostępnych jest w nim sześć poziomów, a jeden poziom to sześć wyzwań, co daje w sumie trzydzieści sześć konkurencji. Te pierwsze są stosunkowo łatwe, ale z czasem stopień trudności rośnie, zwłaszcza na późniejszych etapach zmagań. Race the Pro to natomiast rywalizacja z duchami przejazdów jedenastu kierowców NASCAR. Przed podjęciem wyzwania gra daje nam możliwość grzebania pod maską samochodu, by dopasować go do naszych wymagań. Poza tym dostępny jest również multiplayer umożliwiający wspólną rozgrywkę maksymalnie dwóm osobom jednocześnie.

Pomiędzy wersją z PS2 i Xboxa istnieją pewne różnice. Ta druga się pochwalić poprawioną oprawą graficzną i stylem prezentacji. Wspomnieć w tym kontekście można o wykonanych ponownie torach, modelach samochodów czy nowych teksturach. 

NASCAR Heat 2002 otrzymywał dobre noty w momencie premiery. 

Podobne gry