SKLEP
Alias
2225V

Alias

Alias
  • Premiery
  • Świat: 04.02.2004
  • Europa: 08.04.2004
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Skradanka
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Alias to gra action-adventure z elementami skradankowymi wyprodukowana i wydana przez Acclaim Entertainment na konsole PlayStation 2 i Xbox oraz na komputery osobiste. Tytuł stworzono na podstawie popularnego serialu telewizyjnego wyreżyserowanego przez J.J. Abramsa.

Akcja gry toczy się między dziewiętnastym a dwudziestym odcinkiem drugiego sezonu serialu. Produkcja Acclaim pozwala nam wcielić się w postać Sydney Bristow, agentki CIA, która otrzymuje od swoich przełożonych zadanie dowiedzenia się, co knuje trzech najbardziej poszukiwanych przestępców i czym jest tzw. Maszyna. Historia zawiedzie agentkę do różnych miejsc na świecie, począwszy od Arabii Saudyjskiej a skończywszy na Rio de Janeiro. Warto dodać, iż przy jej pisaniu uczestniczyli scenarzyści serialu, by zachować jak największą fabularną zgodność.

Pod względem rozgrywki w Alias mamy do czynienia z grą akcji, w której istotną rolę odgrywają także sekcje skradankowe. Bristow potrafi przyklejać się do ścian, wyglądać zza nich, kucać, otwierać ostrożnie drzwi itd. Do dyspozycji ma również różne gadżety przydające się zawsze gdy same umiejętności to za mało. Są to między innymi minikamerki oraz gogle termowizyjne/noktowizor.

Agentka nie jest oczywiście bezbronna. Walczyć może za pomocą broni palnej, rąk i nóg, a także jest w stanie korzystać ze znajdowanych tu i ówdzie przedmiotów, np. mioteł lub kuchennych noży. W zależności od posiadanej w danej chwili broni zmienia się styl walki Bristow, choć generalnie rzecz biorąc system nie należy do najbardziej rozbudowanych. Co warto dodać, zdrowie regeneruje się tu samo, dlatego jeśli zostanie nadwątlone dobrze jest znaleźć bezpieczne miejsce pozwalające odsapnąć.

Oprócz mordobicia i skradania grę urozmaicają również rozmaite proste łamigłówki mogące polegać na otwarciu drzwi albo próbie zhackowania jakiegoś urządzenia.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme