SKLEP
RalliSport Challenge 2
3077V

RalliSport Challenge 2

RalliSport Challenge 2
  • Premiery
  • Świat: 04.05.2004
  • Europa: 21.05.2004
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-16
  • od lat 3

RalliSport Challenge 2 to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych. Za jej produkcję odpowiadało studio Digital Illusions. Tytuł ukazał się w 2004 roku na Xboxa - dwa lata po wydaniu pierwowzoru (też pojawił się na konsoli Microsoftu).

RalliSport Challenge oferuje bardziej zręcznościowy model jazdy niż np. konkurencja wydawana pod szyldem Colin McRae Rally. W grze pojawiają się różne samochody (łącznie sześć typów) oraz miejscówki, w których ścigamy się po kilku rodzajach nawierzchni (błoto, piach, śnieg, żwir).

 

Poszczególne typy samochodów (modele znane z rajdów WRC) nadają się do różnych warunków panujących na trasie. Gracz ma pewien wpływ na ich ustawienia, ale nie jest on wielki. Wielką rolę odgrywają zniszczenia odwzorowane przez twórców z dużą pieczołowitością i fizyka, która robiła w momencie premiery wrażenie na graczach i recenzentach. Realizmu dodawał też widok z wnętrza pojazdu będący nowością względem pierwowzoru.

 

Tras, umiejscowionych w różnych zakątkach globu, jest w RalliSport Challenge 2 naprawdę sporo. Wliczając wszystkie wariacje ich liczba dochodzi do dziewięćdziesięciu. Produkcja Digital Illusions mogła pochwalić się ponadto świetną oprawą graficzną oraz imponująco wykonanymi efektami pogodowymi uatrakcyjniającymi zawody.

 

Do wyboru jest kilka wariantów zabawy. W singlu możemy poświęcić czas karierze z kilkoma rodzajami rywalizacji, a także odblokować skiny (skórki) dla samochodów. Gra rozwija jednak skrzydła w multi, w którym może się ścigać maksymalnie szesnaście osób (przez System Link). Do tego dochodzą rozbudowane funkcje sieciowe - możliwość tworzenia i szukania lobby, a także opcja pozwalająca organizować turnieje powiązane z witryną XSN.

Recenzje
  • 9.5
    Rallisport Challenge 2 Dobrych wyścigów w terenie nigdy dość. Xbox właśnie otrzymuje od Dice kontynuację jednej z...

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme