Dead Man's Hand (XBOX)

Dead Man's Hand (XBOX)

Dead Man's Hand
  • Premiery
  • Świat: 02.03.2004
  • Europa: 29.04.2004
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP, Akcja
  • Liczba graczy: 1-8
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

5.611 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dead Man’s Hand to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby inspirowana westernami. Za jej produkcję odpowiadało amerykańskie studio Human Head Studios, a za wydanie Atari. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na Xboxie.

Gra pozwala nam się wcielić w El Tejona, członka budzącego grozę gangu, który nie powstrzymuje się przed zabijaniem nawet kobiet i dzieci. El Tejon nie wstąpił jednak do niego, żeby mordować - chciał pieniędzy i sławy. Postępująca deziluzja sprawia, że oddala się od ‘kolegów’, a ci nie zamierzają mu tego odpuszczać. Pewnego dnia zostaje postrzelony i pozostawiony na pastwę losu. Ratuje go, jeśli można tak powiedzieć, generał San Juan Jauncito Blanco i zamyka w więzieniu, by Tejon dożył w nim swoich dni. Za kratami poznaje on jednak wodza rewolucjonistów i po pewnym czasie ucieka, przysięgając zemstę tym, którzy go zdradzili.

Rozgrywka Dead Man’s Hand skupia się na robieniu zadymy, gra nie ma drugiego dna. El Tejon dysponuje czterema rodzajami broni - nożem, pistoletem, strzelbą i shotgunem. Z czasem może też położyć łapę na trotylu i bombach. Główną atrakcją produkcji Human Head jest efekciarskie eliminowanie zakapiorów. Im bardziej kozacka akcja, tym większe korzyści dla nas. Możemy np. strzelić w głaz, łatwopalne elementy otoczenia bądź w podrzuconą bombę. Wszystko to nabija wskaźnik Trick Meter, który pozwala uruchomić specjalny tryb różniący w zależności od typu dzierżonej w danej chwili broni.

Gra składa się z oddzielnych leveli. Pomiędzy nimi możemy zagrać w pokera, co dostarcza nam dodatkowej amunicji i zwiększa maksymalną ilość energii.

Dead Man’s Hand oprócz singlowej kampanii posiada także tryb multiplayer dla ośmiu osób.

Podobne gry