Mindjack

Mindjack

5,4
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.6
X360 5.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
feelplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
18.01.2011
Europa:
21.01.2011
Polska:
21.01.2011
Producent:
feelplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
18.01.2011
Europa:
21.01.2011
Polska:
21.01.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Mindjack (PS3)
2.0
Recenzja: Mindjack (PS3)

Mindjack - opis gry

MindJack jest shooterem z widokiem znad ramienia postaci stworzonym przez studio japońskie studio feelplus i wydanym przez firmę Square Enix w styczniu 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. W momencie premiery MindJack nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony zarówno recenzentów, jak i graczy.

Historia, którą opowiada MindJack, zabiera gracza do roku 2031. Rozwój technologiczny doprowadza do tego, że możliwe staje się kontrolowanie ludzkich umysłów, a w świecie pełnym korupcji i konspiracji to niezwykle cenne narzędzie. Wcielamy się w postać Jima Corbijna, wyszkolonego superagenta bliżej niesprecyzowanej jednostki, który do perfekcji opanował sztukę włamywania się do umysłów i mechanizmów. Protagonist zostaje wysłany z misją śledzenia pewnej kobiety, Rebeki Weiss. Główny bohater zgarnia ją po spotkaniu z pewnym mężczyzną i już po chwili okazuje się, że jest ścigany, przez co musi ratować się ucieczką.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w MindJack składa się z trzech podstawowych elementów: strzelaniny opierającej się na systemie osłon, przejmowaniu kontroli nad innymi postaciami oraz zabawie w kooperacji z drugim graczem. Najciekawiej wypada zdecydowanie ten drugi, któremu zresztą japoński deweloper poświęcił najwięcej miejsca. Bohater potrafi niczym duch wejść w ciało innej osoby, opanowując ją całkowicie lub zagnieździć się w umyśle maszyny przez jakiś czas kontrolując jej ruchy. Dodatkowo jest w stanie przeciągać na swoją stronę żołnierzy przeciwnika sprawiając, że przez pewien czas stają się jego sprzymierzeńcami, otwierając ogień do swoich kompanów. Corbijn może korzystać z kilku rodzajów broni palnej, a także granatów skutecznych zarówno przeciwko organizmom żywym, jak i maszynom. Ciekawie rozwiązano kwestię sieciowego multiplayera - jeśli podczas zabawy podłączymy konsolę do Internetu, to w dowolnej chwili obca osoba może włamywać się do naszej rozgrywki i zatakować naszego bohatera. Przypomina to rozwiązanie zastosowane i rozwinięte później w Dark Souls.

 

Grafika w MindJack jest bardzo przeciętna. Wyprana z kolorów, rażąca w oczy niskiej jakości teksturami oraz kulejącymi animacjami bohaterów. Znacznie lepiej wypada oprawa audio, na czele z muzyką Tsuyoshi’ego Sekito.

Wideo - Mindjack

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper