Devil's Third
12615V

Devil's Third

Devil's Third
  • Premiery
  • Świat: 04.08.2015
  • Europa: 28.08.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja, Slasher

Devil's Third to gra akcji z elementami slashera za tworzenie której odpowiada Valhalla Studios. Piecze nad projektem sprawuje Tomonobu Itagaki, kontrowersyjny producent gier odpowiedzialny wcześniej między innymi za serię Ninja Gaiden.

Zastanawialiście się kiedyś czy kosmiczne śmieci mogą w przyszłości zagrozić naszej planecie? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że obecnie na orbicie ziemskiej lewituje blisko 700 tys. rożnego rodzaju obiektów (satelity, odpady ze stacji kosmicznej itp.) nie jest to wcale niemożliwe. Scenariusz zwany "syndromem Kesslera" mówi o tym, iż w pewnym momencie, orbitalnego złomu krążącego wokół ziemi będzie tak dużo, że następujące po sobie kolizje doprowadzą do sytuacji, która uniemożliwi nie tylko pracę satelitów, ale również podróże w kosmos. I właśnie w takich realiach rozgrywa się produkcja Valhalla Studios. Świat chyli się upadkowi, kolejne państwa dosięga globalny kryzys, a punktem centralnych tych wszystkich wydarzeń są oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki.

Kampanię dla pojedynczego gracza będziemy mogli ukończyć w skórze jednej z dwóch grywalnych postaci. W skład zabójczego duetu wejdzie chłopak z blizną w kształcie "iksa" na twarzy, oraz zgrabna kobitka siejąca spustoszenie kataną. Będąc w temacie arsenału warto zaznaczyć, że w Devil's Third wykorzystamy zarówno broń białą jak i palną, a całość uzupełnią efektowne rzuty i kombinacje odpalane w zwarciu. Całą akcję obserwować będziemy z widoku TPP, a w grze nie zabraknie efektownych akrobacji, interakcji z otoczeniem i motywów rodem z filmów Johna Woo.

Tytuł powstaje z myślą o starszych graczach, o czym może świadczyć między innymi efektowne rozczłonkowywanie ciał przeciwników, któremu towarzyszy tryskająca na wszystkie strony jucha. Poziom trudności ma być idealnie zbalansowany gwarantując świetną zabawę zarówno hardkorowcom pamiętającym czasy pierwszego Ninja Gaiden, jak i niedzielnym graczom, którzy nie lubią się specjalnie przemęczać. Zgodnie z panującą na rynku modą, nie zabraknie też rozbudowanego multiplayera.

Recenzje

Podobne gry