Batman: The Brave and the Bold
3995V

Batman: The Brave and the Bold

Batman: The Brave and the Bold
  • Premiery
  • Świat: 07.09.2010
  • Europa: 24.09.2010
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • od lat 12
  • przemoc

Batman: The Brave and the Bold jest chodzoną bijatyką z elementami platformówki wyprodukowaną przez studio WayForward Technologies i wydaną przez firmę Warner Bros. Interactive we wrześniu 2010 roku na Nintendo Wii oraz DS-a. Gra bazuje na serialu animowanym pod tym samym tytułem, emitowanym na kanale Cartoon Network.

W odróżnieniu od Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City spod dłuta brytyjskiego Rockstedy Studios, The Brave and the Bold adresowane jest głównie do młodszych graczy oraz fanów serialu telewizyjnego. Bohaterowie wyposażeni są w mnóstwo przydatnych gadżetów, które kojarzyć powinni wszyscy fani przygód Nietoperza - wyrzutnia haków czy słynne batarangi to podstawowe wyposażenie Mrocznego Rycerza i jego pomocników. W wersji na Wii gracz może sterować ruchami superbohatera zarówno przy użyciu wiilota, jak i Classic Controllera. Batman przygotowany z myślą o przenośnym systemie Nintendo różni się nie tylko pod względem oprawy, ale także tym, że grający może w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy człowiekiem-nietoperzem a pozostałymi postaciami znanymi z kreskówki.

 

Autorzy Batman: The Brave and the Bold zdecydowali się na klasycznym widok 2D, przez co gra mocno przypomina wiekowe beat’em up’y z ery automatów. Tytuł ten charakteryzuje spora interakcja z otoczeniem - istnieje możliwość podnoszenia koszy na śmieci, przedmiotów porozrzucanych po planszy, a następnie używanie ich podczas starć z licznymi grupami przeciwników. Mimo że w dalszym ciągu jest to bijatyka chodzona, deweloper postarał się o urozmaicenie rozgrywki. Batman i Robin podczas walki gromadzą punkty doświadczenia i środki na zakupy pomiędzy kolejnymi levelami (między innymi nowe ciosy, wymyślne gadżety czy zwiększenie siły). System walki w Batmanie od WayForward jest stosunkowo rozbudowany - gracz może wyprowadzać efektowne łańcuchy combo, a na dodatek liczyć na wsparcie drugiego gracza, ponieważ twórcy pomyśleli także o lokalnym trybie multiplayer.

 

Batman: The Brave and the Bold nie jest produkcją, która miała czarować stroną techniczną. Tytuł od WayForward Technologies to produkt na licencji serialu animowanego, skierowany przede wszystkim do dzieci, dlatego oprawę graficzną wyróżnia prostota, duża ilość kolorów oraz styl wierny serialowej kresce.

Podobne gry