God of War: Ghost of Sparta HD (PS3)

God of War: Ghost of Sparta HD (PS3)

God of War: Duch Sparty
  • Premiery
  • Świat: 13.09.2011
  • Europa: 14.09.2011
  • Polska: 14.09.2011
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 18
  • przemoc

Ocena społeczności

8.313 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

God of War: Duch Sparty (aka. Ghost of Sparta) jest piątą częścią sagi God of War, w której kierujemy Spartiatą Kratosem. Jest to także druga gra z serii stworzona z myślą o PlayStation Portable. Za najnowszy tytuł z gatunku action/adventure, podobnie jak było to w przypadku GoW: Chains of Olympus, odpowiada deweloper Ready at Dawn, wspierany tym razem przez ojców trylogii z PS2/PS3 - Santa Monica Studio.

Fabularnie Duch Sparty umiejscowiony został pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części. Kratos wprawdzie pokonał Aresa i został bogiem wojny, mimo to wizje wciąż dręczą Spartiatę. Pojawia się w nich brat bohatera, Dejmos, z którym został rozdzielony w dzieciństwie, oraz ich matka. Atena odradza Kratosowi podróż mającą na celu odszukanie matki i brata, jednak bóg wojny nie zważa na jej słowa i wyrusza do Atlantydy, aby dowiedzieć się czegoś o bracie, a także o samym sobie...

 

Duch Sparty wprowadza pewne nowinki do gameplayu, jednak w żadnym wypadku nie rewolucjonizuje dobrze znanej rozgrywki, która skupia się na dwóch elementach: walce oraz zagadkach logicznych. Duch Sparty powstał już po God of War III na PlayStation 3 i czuć to w każdym momencie obcowania z grą. Wachlarz możliwosci postaci został rozwinięty, dzięki czemu Kratos może chwycić przeciwnika i staranować nim pozostałych oponentów, jak również dobić go na kilka sposobów. Obok słynnych Ostrzy Ateny, protagonista otrzymał także Broń Sparty (włócznię i tarczę), mającą zastosowanie w ofensywie i defensywie. Z nowych mocy Duch Sparty dysponuje m.in. Biczem Erynie i Rogiem Boreasza. Walki z bossami pełne są sekwencji Quck Time Events, rozbudowano również sekcję bonusową, do której dostęp otrzymujemy po przejściu gry.

 

Graficznie God of War: Duch Sparty to prawdopodobnie najładniejsza gra na PSP. Twórcy z Ready at Dawn zostawili daleko w tyle poprzedniego GoW-a na kieszonsolkę, w wielu elementach przebijając nawet obie części z PlayStation 2. Za ścieżkę dźwiękową po raz kolejny odpowiada Gerard Marino, a w rolę Kratosa w polskiej wersji językowej wcielił się Bogusław Linda.

Podobne gry