SKLEP
Tom Clancy's Ghost Recon 2 (XBOX)

Tom Clancy's Ghost Recon 2 (XBOX)

Tom Clancy's Ghost Recon 2
  • Premiery
  • Świat: 16.11.2004
  • Europa: 26.11.2004
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina tak.
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

6.310 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Tom Clancy's Ghost Recon 2 to taktyczna strzelanina stworzona przez Red Storm Entertainment i wydana przez Ubisoft w 2004 roku na Xboksa i PlayStation 2. Konwersja gry powstała również rok później na GameCube'a

Akcja Tom Clancy's Ghost Recon 2 rozgrywa się na Półwyspie Koreańskim. KPA  uzyskuje dostęp do zasobów nuklearnych Korei Północnej i przygotowuje się do rozpoczęcia nowej wojny w regionie. Siły NATO i Stanów Zjednoczonych wysyłają swoje oddziały na półwyspie. Rozpoczynają się pierwsze starcia. Oddział specjalny "Duchów" bierze udział w serii precyzyjnie wymierzonych ataków na strategiczne cele KPA.
 
Rozgrywka w Tom Clancy's Ghost Recon 2 podążą ścieżką wytyczoną przez poprzednią odsłonę serii. Strzelaniny mają taktyczny charakter, przeciwnicy giną po jednych, dwóch precyzyjnych strzałach, a poziom trudności jest wysoki. W niektórych misjach gracz działa bez swojej drużyny. W grze rozwinięto tryb multiplayer,  w którym dostępne są moduły kooperacyjne. Nowością jest tryb Garrison, w którym gracz musi utrzymywać siły wroga poza wyznaczonym obszarem przez pewien czas. W grze funkcjonują też tryby współzawodnicze, w których można walczyć ze sobą solo lub w dwóch drużynach.
 
W 2005 roku Ubisoft wydało Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike, które stanowiło samodzielne rozszerzenie gry, dostępne wyłącznie na Xboksie. Dodatek zawierał 11 nowych zadań singleplayer oraz nową broń (np. FN SCAR). Deweloperzy zadbali również o kilka świeżych wyzwań multiplayerowych, które znacznie rozszerzyły paletę wieloosobowej zabawy. Recenzenci ciepło przyjęli Tom Clancy's Ghost Recon 2, wskazując na ładną oprawę graficzną, sensowny poziom realizmu i wyzwań w grze. Średnia ocen gry wyniosła ok. 8/10.
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme