Disney's Dinosaur
2946V

Disney's Dinosaur

Disney's Dinosaur
  • Premiery
  • Świat: 08.12.2000
  • Europa: 08.12.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

Disney’s Dinosaur to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Disney Interactive Studios między innymi na PlayStation, PlayStation 2 oraz Segę Dreamcast. Produkcja bazowała na filmie o tym samym tytule.

Głównym bohaterem filmu oraz gry jest tytułowy dinozaur (konkretnie rzecz biorąc iguanodon) o imieniu Aladar. Razem ze swoimi przyjaciółmi szuka on azylu w świecie powoli dobijanym przez spadające z nieba meteoryty.

 

Choć gra bazuje na filmie, fabuły nie ma tutaj zbyt wiele - pomiędzy kolejnymi poziomami raczeni jesteśmy po prostu przerywnikami wyciętymi z obrazu Disneya, które tworzą kontekst dla naszych zmagań. “Dinozaur” składa się łącznie z czterech rozdziałów, po trzy levele każdy.

 

Akcję śledzimy z izometrycznej kamery i do dyspozycji mamy trzy grywalne postacie. Aladar to jedna z nich, ale oprócz niego jest jeszcze lemur Zini i Flia (pteronodon). Rozgrywka polega na rozwiązywaniu zagadek i walce z przeciwnikami. Każdy z bohaterów ma tutaj garść unikalnych dla siebie zdolności. Aladar jest najsilniejszy, potrafi zniszczyć blokujące drogę elementy otoczenia i ścierać się z potężniejszymi oponentami. U Ziniego jest trochę na odwrót - jego niewielkie rozmiary pozwalają dostać się w niedostępne normalnie miejsca, potrafi też przyciągnąć uwagę przeciwników, ale generalnie rzecz biorąc specjalnych umiejętności ofensywnych nie ma. Flia natomiast potrafi latać, co daje sposobność unikania niektórych starć, robienia zwiadów i odwiedzania inaczej niedostępnych obszarów. Podczas rozgrywki nasze zadanie polega na tym, by realizować stawiane przez grę wytyczne i łączyć efektywnie zdolności podopiecznych. Czasami bywa też, że kierujemy całą trójką jednocześnie.

 

W grze pojawia się system rozwoju - po ubiciu przeciwników otrzymujemy doświadczenie, które pozwala wyuczyć się nowych umiejętności. Dodaje to nieco głębi gameplayowi, lecz “Dinozaur” jest w sumie niewiele dłuższy niż film. Na tych, którzy uporają się z niezbyt długim głównym wątkiem, czeka jednak jeszcze encyklopedia z informacjami na temat prawdziwych dinozaurów.

Podobne gry