SKLEP
Spikeout: Battle Street
930V

Spikeout: Battle Street

Spikeout: Battle Street
  • Premiery
  • Świat: 24.03.2005
  • Europa: 22.04.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 12
  • przemoc

Spikeout: Battle Street to trójwymiarowa chodzona bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Dimps i wydana przez Segę na Xboxa. Była to pierwsza odsłona serii Spikeout, która ukazała się na konsolach.

Rzecz jest prosta. W grze wcielamy się w postać Spike’a, lidera jednego z gangów z Diesel Town (choć słowa “gang”, co ciekawe, w ogóle się tu nie pojawia), który usiłuje pokonać niejakiego Mike’a, śmiertelnego wroga swojego ojca.

W produkcji Dimps mamy do wyboru dwa główne tryby zabawy - Story Mode i tytułowy Battle Street. Ten pierwszy to tryb fabularny, w którym śledzimy historię gangu głównego bohatera. Na przejście czeka w nim dziesięć poziomów urozmaiconych od czasu do czasu jakąś cutscenką rozwijającą narrację. Drugi tryb natomiast pozwala nam skupić się wyłącznie na obijaniu facjat przeciwników bez żadnych fabularnych wstawek.

System walki nie jest nazbyt skomplikowany, ale stopień trudności może poważnie dać się we znaki. Używamy przede wszystkim trzech przycisków odpowiedzialnych za ciosy pięścią, kopniaki oraz rzuty.  Oprócz zwykłych ataków do dyspozycji mamy również specjale, możliwość skakania, dashe i kilka innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. Istotną funkcję pełnią również uniki (sidestepy), choć ich opanowanie wymaga chwili czasu.

Jak wspomnieliśmy, gra nie pieści się z graczem. Atakujące nas rzesze oponentów nie dają chwili wytchnienia, a co gorsze w razie porażki (dotyczy to Story Mode) nie mamy możliwości kontynuowania zmagań.

Zadanie ułatwia multiplayer. Tu swoją drogą warto dodać, że Spikeout: Battle Street był promowany jako pierwsza sieciowa chodzona bijatyka. Dzięki usłudze Xbox Live grać mogły z sobą nawet cztery osoby (w wariancie lokalnym było tak samo).

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme