Dragon Ball Z: Sagas (XBOX)

Dragon Ball Z: Sagas (XBOX)

Dragon Ball Z: Sagas
  • Premiery
  • Świat: 22.03.2005
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

4.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dragon Ball Z: Sagas to gra action-adventure wyprodukowana przez amerykańskie studio Avalanche Software i wydana przez Atari na PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Sagas to pierwszy tytuł na licencji Dragon Balla stworzony przez ekipę spoza Japonii.

Produkcja Avalanche pozwala nam rozegrać wszystkie wątki począwszy od sagi Saiyan, czyli od początku Dragon Ball Z, a skończywszy na pojedynku z Cellem. Sagas nie jest bijatyką, jak serie Budokai/Budokai Tenkaichi, ale grą action-adventure. W głównym trybie fabularną ‘kampanię’ możemy przechodzić w pojedynkę lub ze znajomym.

 

Główny tryb składa się z prawie dwudziestu poziomów, na których walczymy z rozmaitymi przeciwnikami (zwykłymi popychadłami i bossami), wykonujemy poboczne zadania, rozwijamy umiejętności i tym podobne rzeczy. Sterowanie jest proste, dzięki czemu szybko możemy wdrożyć się w gameplay, ale niektórzy oponenci wymagają czasami większego wysiłku (polegającego chociażby na znalezieniu dobrej, skutecznej strategii).

 

System zaimplementowany w grze daje nam do dyspozycji trzy style walki: Melee, Combo i Ki. Ataki typu Melee są szybkie i potrafią ogłuszyć przeciwnika, Combo to serie ciosów pięścią lub nogą dochodzące do dziesięciu uderzeń, a Ki to techniki pozwalające odpalać ładunki energii. Ich użycie ‘reguluje’ specjalny wskaźnik.

 

W trakcie rozgrywki wcielimy się w takie postacie jak Goku, Vegeta, Gohan, Yamcha, Tien, Piccolo, Trunks i Krillin. Z czasem możemy odblokować bonusową zawartość, w tym dodatkowy tryb Pendulum Room, w którym czekają na nas rozmaite wyzwania pozwalające szlifować umiejętności.

Podobne gry