Star Wars: Episode III Revenge of the Sith (GBA)

Star Wars: Episode III Revenge of the Sith (GBA)

Star Wars: Episode III Revenge of the Sith
  • Premiery
  • Świat: 05.05.2005
  • Europa: 05.05.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

7.03 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith to gra akcji wyprodukowana The Collective i wydana przez LucasArts. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, Xbox, Game Boy Advance i Nintendo DS. Powstał on na podstawie filmu o tej samej nazwie.

Produkcja studia The Collectivewiernie odwzorowuje wydarzenia ukazane w trzeciej części drugiej trylogii Gwiezdnych Wojen, koncentrując się na perypetiach Anakina Skywalkera i jego mentora Obiego-Wan Kenobiego. Obie te postacie są grywalne podczas rozgrywki. 

Wersje ze stacjonarnych i przenośnych konsol trochę się od siebie różnią. Na PS2 i Xboxie na przejście czeka siedemnaście leveli, które poprzetykane są fragmentami filmu pchającymi fabułę naprzód. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to nasi podopieczni dysponują trzema rodzajami podstawowych ataków: słaby (ale szybki), średni i najmocniejszy (a zarazem najwolniejszy). Z umiejętności tych da się klecić combosy. Do tego dochodzą też kopniaki, ciosy pięścią, możliwość interakcji z otoczeniem, umiejętności obronne (np. odbijanie pocisków blastera) itd. W grze zaimplementowano także elementy systemu rozwoju pozwalające usprawniać posiadane umiejętności.

Oprócz trybu fabularnego dostępny jest również multiplayer dla dwóch osób, który przypomina bijatykę z pojedynkami jeden na jednego. Mamy w nim kilka postaci do wyboru, nie tylko Anakina i Obiego-Wana, ale też np. Dartha Vadera, Mace’a Windu czy hrabiego Dooku.

Na konsolach przenośnych (za produkcję tych wersji odpowiadał Ubisoft) założenia są w gruncie rzeczy podobne, choć grom bliżej jest do klasycznych dwuwymiarowych chodzonych bijatyk. Podczas zmagań towarzyszą nam dwa wskaźniki, które po nabiciu pozwalają odpalić specjalne techniki. Na NDS-ie twórcy zaimplementowali dodatkowo trójwymiarową minigierkę w postaci strzelanki z udziałem statków kosmicznych.

Na konsolach przenośnych również dodano multiplayer. Na NDS-oe mamy do czynienia ze wspomnianą kosmiczną strzelanką, a na GBA ze specjalnymi misjami, które możemy przechodzić ze znajomymi. 

Podobne gry