Medal of Honor: Wojna w Europie (aka. European Assault) (GC)

Medal of Honor: Wojna w Europie (aka. European Assault) (GC)

Medal of Honor: Wojna w Europie (aka. European Assault)
 • Producent: EA Los Angeles
 • Wydawca: Electronic Arts
 • Polski dystrybutor: Electronic Arts Polska
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 07.06.2005
 • Europa: 17.06.2005
 • Polska: 17.06.2005
 • Gatunek: Strzelanina
 • Liczba graczy: 1-4
 • od lat 16
 • przemoc

Ocena społeczności

7.59 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Medal of Honor: European Assault jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, wyprodukowaną przez EA LA i wydaną przez Electronic Arts w 2005 roku na PlayStation 2, Xbox oraz GameCube. Scenariusz napisał John Milius (scenarzysta Czasu Apokalipsy Francisa Forda Coppoli), który dobrze uchwycił realia II Wojny Światowej.

Pod względem rozgrywki European Assault przypomina poprzednie odsłony Medal of Honor. Nasza postać w asyście kompanów przemierza liniowe i wąskie lokacje, faszerując ołowiem napotkanych oponentów. W grze występuje dużo gatunków broni - do wyboru są między innymi karabiny szturmowe, bazooka, granaty, pistolety czy karabinki. Deweloper ogromną wagę przywiązał do tego, by jego tytuł jak najwierniej odzwierciedlał rzeczywistość. Struktura poszczególnych misji została zmieniona nie do poznania. Starsze części często krytykowano za przesadną liniowość, w European Assault autorzy postanowili coś z tym zrobić. Po pierwsze, w każdej misji gracz dostaje jeden cel główny, który należy wykonać, by zaliczyć dany etap. Oprócz tego jednak deweloper zaimplementował kilka zadań pobocznych i niektóre z nich są ukryte więc aby je odkryć, grający musi udać się w konkretne miejsce lub wykonać daną czynność.

 

Kolejnym nowym patentem w European Assault jest tzw. adrenalina. Po napełnieniu się specjalnego paska gracz może włączyć swoisty bullet-time, gdzie wszystko zwalnia, postać porusza się z normalną prędkością, zadając przy tym znacznie większe obrażenia. Ważnym elementem gry jest także zbieranie hurtowych ilości apteczek. W tej pozycji nawet posiadanie ośmiu porcji zdrowia nie sprawia, że można czuć się bezpiecznie. W czasie kolejnych misji musimy leczyć nie tylko siebie, lecz także swoich towarzyszy. Wszystkie zadania wykonuje się korzystając z pomocy grupy żołnierzy. Nie ma jednak niestety zbyt dużych możliwości wydawania rozkazów. Otrzymujemy tylko jedną komendę, która pozwala wysłać oddział w desygnowane miejsce. Kiedy doń dotrą, ich inteligencja przejmuje inicjatywę i rozpoczynają działania na własną rękę. Aby wykonać zadane nam cele, trzeba się z nimi najpierw zapoznać. Do tego służy krótki briefing prowadzony przed rozpoczęciem każdej misji. Zrealizowany jest on w postaci krótkiego filmiku, oraz następnie jako tablica informacyjna ukazująca wszystkie zadania.

 

W momencie premiery Medal of Honor: European Assault nie wyznaczało standardów w kwestii grafiki, mimo to po dziś dzień prezentuje się przyzwoicie. Autorem ścieżki dźwiękowej został tym razem Christopher Lennertz.

Podobne gry