Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike (XBOX)

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike (XBOX)

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike
  • Premiery
  • Świat: 03.08.2005
  • Europa: 26.08.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina tak.
  • Liczba graczy: 1-10
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

6.35 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike to samodzielne rozszerzenie do gry Tom Clancy’s Ghost Recon 2 wydane na Xboxie przez Ubisoft. Za jego produkcję odpowiadało studio Red Storm Entertainment.

Akcja rozszerzenia rozgrywa się w Kazachstanie. Prezydent tego państwa i członkowie rady bezpieczeństwa zostają zamordowani w zamachu przez znanego afgańskiego terrorystę i handlarza bronią Asada Rahila. W kazachskiej armii dochodzi do rozłamu - dzieli się ona na kilka frakcji walczących o władzę nad krajem, co wykorzystuje wspomniany Rahil korumpując wojskowych. Część dowództwa nadal stoi jednak po jasnej stronie mocy. Nawiązują oni kontakt z Organizacją Narodów Zjednoczonych, co owocuje wysłaniem do ich kraju specjalnego oddziału “Duchów”, którzy mają ustabilizować sytuację.

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem ‘podstawki’. Produkcja Red Storm to taktyczna strzelanina stawiająca duży nacisk na strategiczne planowanie naszych poczynań. Podobnie jak w Ghost Recon 2, stopień trudności jest wysoki, a nawet wyższy niż tam. Przeciwnicy giną od jednego, dwóch precyzyjnych strzałów, ale podobnie ma się także rzecz z “Duchami”. W misjach uczestniczy kilku komandosów, którym możemy wydawać polecenia typu wstrzymanie ognia, zajęcie pozycji, zajście nieprzyjaciela z flanki itd. Względem ‘podstawki’ rozszerzenie daje nam więcej możliwości w kwestii wyboru strategii, w czym pomaga fakt że mapy są bardziej otwarte.

Rozszerzenie oferuje singlową kampanię składającą się z jedenastu misji, tryb Lone Wolf dający szansę przejść singla samemu a także szereg nowości w multiplayerze takich jak kilka nowych map oraz tryb Heli Hunt, w którym próbujemy zniszczyć helikoptery. Oprócz tego dostępne są też sieciowe rankingi i wariant lokalny pozwalający grać czterem osobom jednocześnie na podzielonym ekranie.

Podobne gry