Orphen: Scion of Sorcery
1768V

Orphen: Scion of Sorcery

Orphen: Scion of Sorcery
  • Producent: Shade
  • Wydawca: Activision
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 03.08.2000
  • Europa: 24.11.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Orphen: Scion of Sorcery był jednym z pierwszy role-playów wydanych na PlayStation 2 (w Stanach Zjednoczonych gra była tytułem startowym przy premierze nowej konsoli Sony). Tytuł został stworzony przez Shade i wydany w Europie i USA przez Activision. Premiera na rynku europejskim odbyła się 24 listopada 2000 roku.

Gameplay w Orphen: Scion of Sorcery składa się z fuzji elementów platformówki, gry logicznej oraz RPG. Akcję w dziele Shade obserwujemy z perspektywy TPP. Ważnym elementem w trakcie eksploracji lokacji są motywy zręcznościowe - stale trzeba wykorzystywać funkcję skakania. Walki odbywają się na oddzielnych arenach, jak w większości RPG-ów z tamtego okresu. W trakcie potyczki gracz steruje tylko jedną postacią przez całą batalię i może wykorzystywać trzy elementy ekwipunku: broń białą, zaklęcia oraz tarcze elementarne. Pomimo tego, że pojedynki przypominają swoim wizualnym charakterem mechanikę turową (statyczni bohaterowie, proste sekwencje animacji), w istocie Orphen: Scion of Sorcery działa w czasie rzeczywistym.

 

Orphen: Scion of Sorcery opowiada o losach tytułowego bohatera, który - zwabiony "łatwym zarobkiem" - wyrusza na pokładzie okrętu kupieckiego do miasta Arvanrama. Statek zostaje jednak zaatakowany w trakcie podróży przez morskiego potwora w wyniku czego drużyna najemników Orphena zostaje wyrzucona w pobliże wyspy Chaos. Na miejscu grupa dowiaduje się o istnieniu pewnego obiektu, który pozwala na podróże w czasie. Od gracza zależeć będą losy tego lądu i jego mieszkańców.

 

Zdania recenzentów na temat jakości rozgrywki oferowanej w Orphen: Scion of Sorcery były podzielone. Z jednej strony krytykowano bardzo słabo opracowany scenariusz oraz prymitywną oprawę wizualną, a z drugiej podkreślano, że tytuł ma sympatycznych bohaterów oraz epickie, emocjonujące batalie. Średnia ocen gry wynosi 5,5/10.

 

Orphen: Scion of Sorcery bazowało na fabularnych elementach mangowej serii Sorcerous Stabber Orphen stworzonej przez Yoshinobu Akite w 1994 roku. W Japonii gra została wydana pod tym samym tytułem co manga oraz anime. Animowana wersja Orphen wyświetlana była w japońskiej telewizji w pierwszej serii od października 1998 do marca 1999 roku i w drugiej serii od października 1999 do marca 2000.

Podobne gry