Land of the Dead: Road to Fiddler's Green (XBOX)

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green (XBOX)

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green
  • Producent: BrainBox Games
  • Wydawca: Groove Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.10.2005
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1-8

Ocena społeczności

3.32 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Brainbox Games i wydana przez Groove Media na komputery i konsolę Xbox. Gra była prequelem filmu Land of the Dead w reżyserii George’a A. Romero.

Gra jest prequelem wspomnianego na wstępie filmu i jej akcja toczy się w początkowych fazach rozwoju epidemii zombie. Głównym bohaterem jest tutaj farmer Jack, którego włości zostały zaatakowane przez żywe trupy. Jak się rychło okazuje, okoliczne farmy podzieliły ten sam los, dlatego Jack udaje się do miasta mając nadzieję, że tam znajdzie jakąś pomoc.

Produkcja Brainbox Games to dość standardowa strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), choć dodać warto, że arsenał głównego bohatera nie ogranicza się tylko do broni palnej. Dostępna jest też broń biała i inne poręczne narzędzia służące do walki w zwarciu. Umarlaków, których napotykamy na swej drodze, można pozbawiać kończyn, np. nóg, co przydaje się gdy chcemy uciec. Zombie występują też w wielu rodzajach: są to te zwykłe, które snują się leniwie sprawiając relatywnie niewiele kłopotu, pełzające po ziemi, zdolne przyzywać inne zombie, dysponujące bronią, eksplodujące itd. Różnią się one też wytrzymałością (a na to wpływ ma jeszcze wybrany stopień trudności).

Oprócz singlowej kampanii gra oferuje też multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób. Dostępna jest zarówno rywalizacja, jak i kooperacja. W tym pierwszym przypadku do wyboru mamy trzy warianty rozgrywki: klasyczny deathmatch, drużynowy deathmatch oraz wariacja capture the flag. Kooperacja sprowadza się z kolei do trybu Invasion, w którym gracze muszą przetrwać przez określony czas. Postacie ugryzione w nim przez zombie same stają się zombie.

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green otrzymywało bardzo słabe noty.

Podobne gry