SKLEP
Meteos (DS)

Meteos (DS)

Meteos
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 10.03.2005
  • Europa: 23.09.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Ocena społeczności

7.53 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Meteos to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Q Entertainment i wydana w Europie przez Nintendo. Tytuł ukazał się na NDS-a. Twórcą Meteos był Tetsuya Mizoguchi, który na koncie ma między innymi tak hołubione gry jak Rez i serię Lumines.

Gra, co ciekawe, posiada fabułę. Opowiada ona o zmaganiach z istotą o nazwie Meteo, która niszczy inne planety. W tym celu wykorzystuje tzw. meteos, bloki, które spadają na powierzchnie i kumulują się tak długo, aż ta się zapadnie pod ich ciężarem. By sprostać wyzwaniu, przedstawiciele różnych światów konstruują statek Metamo Ark używając do tego materii, z której zbudowani są nieprzyjaciele.

Rozgrywkę obserwujemy na obu ekranach konsoli. Na dolnym mamy sekcję zwaną “atmosferą”, w której pojawiają się wspomniane blogi o różnych kształtach. Nasze zadanie jest proste - musimy połączyć trzy meteos tego samego typu. Jeśli nam się uda, otrzymują one silnik rakietowy, który wynosi na orbitę znajdujące się nad nim bloki. Przegrywamy gdy cała atmosfera zostanie zapełniona meteos. Tempo możemy przyspieszyć włączając tzw. speeder po wciśnięciu przycisków L/R lub po kliknięciu w stosowną ikonkę na ekranie dotykowym.

Na przejście czekają tu 32 światy. To, co powyżej to ogólne zasady, ponieważ w gruncie rzeczy okoliczności zmieniają się z poziomu na poziom. Może to być wielkość planszy, rodzaje bloków lub siła grawitacji. Na jednak z planet na przykład jest ona tak duża, że potrzebujemy podwójnej mocy ‘silników’.

Produkcja Q Entertainment posiada kilka wariantów rozgrywki, w których dochodzą dodatkowe atrakcje urozmaicają zabawę, jak power-upy. Dostępny jest także multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme