SKLEP
Prince of Persia: The Two Thrones (PS2)

Prince of Persia: The Two Thrones (PS2)

Prince of Persia: The Two Thrones
  • Premiery
  • Świat: 01.12.2005
  • Europa: 02.12.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Platformowa, Slasher
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

8.3111 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Prince of Persia: The Two Thrones to gra action-adventure wyprodukowana przez Ubisoft Montreal na PC, PlayStation 2, Xboxa i GameCube’a. Tytuł wieńczył nową trylogię Prince of Persia, którą rozpoczęło w 2003 roku The Sands of Time.

The Two Thrones to bezpośredni sequel Warrior Within, w którym Książę zdołał pokonać Dahakę i uratować Kaileene. Na początku oboje docierają do Babilonu, ale miasto wstrząsane jest przez wojnę, co ma wkrótce swoje nieciekawe konsekwencje. Kaileena w wyniku zamieszania zostaje porwana, a główny bohater, nie mając innego wyboru, rusza jej ratunek natykając się na Viziera, starego znajomego z The Sands of Time.

 

W kwestii rozgrywki trzecia część nowego Prince of Persia oferuje kilka nowych rzeczy. Nadal sednem rozgrywki są sekcje platformowe i walka. Akrobatyczne umiejętności Księcia jednak trochę się rozwinęły (ma do dyspozycji większy wachlarz umiejętności) i nadal może ich używać zarówno do pokonywania przeszkód, jak i walki. Twórcy usprawnili ponadto mechanikę skradania wprowadzając rozwiązanie pod nazwą “speed kill”, które umożliwia dokonywanie egzekucji na praktycznie każdym przeciwniku (w poprzednich częściach można ich było w ten sposób co najwyżej zranić).

 

Największa zmiana dotyczy samego Księcia, który doczekał się alter ego, mrocznej wersji samego siebie. W pewnych, ustalonych przez twórców momentach, dochodzi do metamorfozy. Jako Dark Prince gracz nie może używać drugiej broni, zamiast tego posiada Daggertail, coś w stylu bata zrośniętego z jego ręką, który pozwala na interakcję z otoczeniem w sposób niedostępny dla zwyczajnej wersji głównego bohatera. Niestety, pod nową postacią stale traci on zdrowie, które można zregenerować absorbując piaski czasu. Do normalnej formy Książę powraca po zetknięciu z wodą.

 

The Two Thrones udanie zakończyło nową trylogię Prince of Persia. Gra nie była oceniana tak dobrze jak The Sands of Time, ale i tak lepiej od Warrior Within.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme