WWE SmackDown! vs. RAW 2006 (PS2)

WWE SmackDown! vs. RAW 2006 (PS2)

WWE SmackDown! vs. RAW 2006
  • Premiery
  • Świat: 11.11.2005
  • Europa: 11.11.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-6
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

7.212 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

WWE SmackDown! vs. RAW 2006 to gra traktująca o wrestlingu wyprodukowana przez studio Yuke’s i wydana przez THQ. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2 oraz PlayStation Portable.

Produkcja studia Yuke’s to kolejna odsłona serii SmackDown!, która ukazuje się na rynku od czasów pierwszej stacjonarnej konsoli Sony. W związku z tym gra bazuje na rozwiązaniach przedstawionych w poprzednich częściach cyklu, choć wprowadza też kilka zmian i nowości. Nowością jest dla przykładu patent ze staminą, która spada podczas walki, a spada tym bardziej, im zawodnik bardziej się zmęczy. Innymi słowy, im bardziej skomplikowaną czynność wykona, tym więcej staminy straci. Wraz z tym patentem wprowadzono nowy parametr. Od jego wysokości zależy, jak szybko regeneruje się stamina danego wrestlera. Oprócz tego na uwagę zasługuje też większa liczba umiejętności (zwłaszcza jeśli chodzi o chwyty) oraz parametr “hardcore”, od którego wysokości zależy, jakie obrażenia zadawać będziemy przedmiotami/broniami. Co warto dodać, w SmackDown! vs. RAW 2006 pojawia się znany z poprzedniej części patent umożliwiający granie czysto lub brudno (co niesie z sobą różne korzyści, ale i wymaga od nas konkretnej postawy), choć już bez wskaźników.

Głównym wariantem zabawy jest tryb Season, który rozgrywa się na przestrzeni dwóch lat. W ich trakcie próbujemy wygrać dwa mistrzostwa. Twórcy przygotowali ponad sto cutscenek, usprawnili warstwę narracyjną, voice-acting, a także dodali możliwość kustomizowania własnej szatni. Nowym trybem jest natomiast General Manager, w którym, jak sama nazwa wskazuje, wchodzimy w buty menedżera i zarządzamy albo marką WWE, albo RAW, a nasze zadanie polega na zorganizowaniu możliwie jak najbardziej atrakcyjnych eventów.

Poza tym warto wspomnieć o edytorach i multiplayerze (na PS2 grać może sześć osób jednocześnie).

Wersja z PSP nieco się różni się zawartością (są to dla przykładu minigry) od tej z PS2, a część z niej można odblokować tylko poprzez połączeniu obu konsol kablem USB.

Podobne gry