SKLEP
Prince of Persia: Revelations (PSP)

Prince of Persia: Revelations (PSP)

Prince of Persia: Revelations
  • Premiery
  • Świat: 06.12.2005
  • Europa: 16.12.2005
  • Polska: 19.01.2006
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

7.232 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Prince of Persia: Revelations to zręcznościowa gra przygodowa widziana z perspektywy trzeciej osoby wydana 6 grudnia 2005 roku przez Ubisoft na konsolę PlayStation Portable. Niniejsza część jest portem Prince of Persia: Warrior Within znanym między innymi użytkownikom konsoli PlayStation 2 oraz GameCube'a.

Fabuła w tej odsłonie gry kręci się wokół tytułowego Księcia Persji, który by zapobiec swej śmierci musi udać się na Wyspę Czasu, aby odmienić swoje przeznaczenie. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem na jego drodze staje mroczna Shadadee i jej armia, która ma zamiar zniweczyć jego plan.
 
Rozgrywka od innych części serii niewiele się tutaj zmieniła. Protagonista posiada sporo umiejętności, które przydadzą się w czasie walki, jak i podczas eksploracji świata. Główny bohater potrafi także sprawnie władać dwiema broniami jednocześnie. Istnieje też możliwość podniesienia broni pokonanych przeciwników i użycia jej przeciwko nim nie tylko w zwarciu, ale i na dystans. Twórcy gry ponownie pozwalają nam na zabawę z czasem dzięki Piaskom Czasu, które zdobywamy poprzez pokonanie adwersarzy. W przypadku upadku z dużej wysokości nasza postać ginie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by cofnąć się do momentu zanim wykonaliśmy zabójczy skok, właśnie dzięki wyżej wymienionemu artefaktowi. Czas można także spowalniać, dzięki czemu stajemy się bardziej skuteczni nie tylko podczas potyczki, ale i w trakcie wykonywania akrobacji. 
 
Na gracza czeka około dwadzieścia różnych scenerii do przemierzenia. Całość prezentuje się dobrze, jak na możliwości konsolki PSP, a strona audio przyzwoicie buduje nastrój podczas rozwiązywania łamigłówek, jak i pobudza do działania mocnym brzmieniem w czasie walk. Prince of Persia: Revelations zawiera dodatkowe materiały względem swego oryginału, tj. odsłony Warrior Within, a składają się na nie trzy nowe poziomy.
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme