Dr Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain?

Dr Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain?

6,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Inna
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
19.05.2005
Europa:
09.06.2006
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Inna
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
19.05.2005
Europa:
09.06.2006

Dr Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain? - opis gry

Dr Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain? to aplikacja mająca za zadanie stymulować prace mózgu. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało Nintendo. Tytuł ukazał się na NDS-ie (Nintendo udostępniło go też później za darmo na Wii U ale tylko przez pewien czas).

Dr Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain? nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale aplikacją mającą nam pomóc stymulować pracę mózgu, a konkretnie pracę kory przedczołowej. Przy procesie je produkcji brał udział profesor Ryuta Kawashima, znany w Japonii neurolog.

Dalsza część tekstu pod wideo

Brain Training zaprojektowano z myślą o codziennym użytkowaniu. Przed rozpoczęciem zabawy aplikacja prosi nas o podanie daty urodzenia, imienia, aktualnej daty oraz podanie informacji, którą ręką piszemy. Podczas rozgrywki konsolę trzymamy odwróconą, jak książkę, a do interakcji korzystamy ze stylusa oraz mikrofonu. Produkcja oferuje cztery warianty rozgrywki: Brain Age Check, Training, Quick Play oraz Sudoku. W tym pierwszym znajdziemy kilka zadań. Jest to test Stroopa podczas którego na ekranikach pojawiają się cztery różnokolorowe słowa oznaczające kolory a użytkownik musi wypowiedzieć na głos kolor danego słowa (jeśli słowo Yellow będzie niebieskie musimy powiedzieć “blue”), liczenie na głos do 120 możliwie jak najszybciej to możliwe, zapamiętywanie krótkich słówek, proste zadania matematyczne, które należy rozwiązać jak najszybciej czy tzw. Number Cruncher, gdzie na ekranach pojawiają się różnokolorowe cyfry a my musimy na koniec odpowiedzieć na jakieś pytanie, np. ile było cyfr niebieskich. Pod koniec ćwiczenia jesteśmy oceniani i aplikacja podaje wiek naszego mózgu. Im wyższy, tym gorzej. Najlepszy wynik to 20.

W Training mamy do wyboru różne łamigłówki, którym możemy poświęcić czas poza głównym trybem. Część jest dostępna w Brain Age Check, część jest inna. Jeśli dobrze nam pójdzie, wizerunek profesora Kawashimy nagrodzi nas znaczkami. Sudoku to wiernie odwzorowana popularna łamigłówka a Quick Play pozwala na szybko rozegrać partyjkę w jednym z trzech opisywanych powyżej trybów.

Produkcja oferuje też tryb wieloosobowy dla maksymalnie szesnastu osób.

Wideo - Dr Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain?

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper