Rumble Roses XX
804V

Rumble Roses XX

Rumble Roses XX
  • Premiery
  • Świat: 28.03.2006
  • Europa: 12.05.2006
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 12
  • przemoc

Rumble Roses XX to gra traktująca o wrestlingu z udziałem atrakcyjnych dziewczyn wyprodukowana przez japońskie studio Yuke’s i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się tylko na Xboxie 360. Był on kontynuacją Rumble Roses z PS2.

Rumble Roses XX, podobnie jak w pierwsza część, to wrestling, w którym do walki na ringu stają tylko kobiety, a konkretnie rzecz biorąc atrakcyjne dziewczyny. Poza tym grę wiele łączy z innych produkcjami Yuke’s, studia specjalizującego się akurat w tym gatunku. Mamy tu do wyboru kilka różnych trybów oraz różne umiejętności: chwyty, przechwyty, finishery i nie tylko.

Zasady są podobne jak w prawdziwym wrestlingu - musimy na tyle osłabić przeciwniczkę (osłabieniu, warto dodać, ulegają różne części ciała), aby móc wykonać przypięcie, to znaczy przytrzymać ją przy macie dopóki sędzia/konsola nie doliczy do trzech. Z przypięcia można się uwolnić wklepując stosowną kombinację przycisków, ale im więcej obrażeń otrzyma nasza zawodniczka, tym będzie to trudniejsze. Podczas walk towarzyszy nam wskaźniki, które po nabiciu pozwalają odpalić techniki specjalne (inne dla każdej postaci).

Walki, w zależności od trybu, mogą się odbywać w wariancie jedną na jedną, dwie na dwie lub jedna przeciwko dwóm. Jeśli chodzi o walki w trybie Tag Team (czyli 2 vs. 2), to każda para ma swoje intro przy wejściu na ring, nazwę oraz chwyty. Trzy postacie nie posiadają jednak żadnej partnerki.

Gra korzysta z możliwości jakie daje internet. Możemy uczestniczyć w zawodach z innymi graczami (maks. cztery osoby), albo wgrywać lub ściągać screeny zrobione podczas rozgrywki.

Wraz z postępami odblokowujemy między innymi różne dodatkowe ciuchy dla zawodniczek (choć nie tylko) oraz suwaki, za pomocą których ustalić poziom ich umięśnienia. Do kustomizacji służy specjalny tryb.

Co warto wspomnieć, choć Rumble Roses XX generalnie oferuje więcej zawartości niż poprzednia część, z drugiej strony niektóre rzeczy usunięto, na przykład walki w błocie i tryb fabularny.

Podobne gry