SKLEP
Age of Empires: The Age of Kings
451V

Age of Empires: The Age of Kings

Age of Empires: The Age of Kings
  • Premiery
  • Świat: 14.02.2006
  • Europa: 10.11.2006
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 12
  • przemoc

Age of Empires: The Age of Kings to strategia turowa wyprodukowana przez studio Backbone Entertainment i wydana przez Majesco. Tytuł ukazał się tylko na przenośnym NDS-ie.

W The Age of Kings możemy przejąć kontrolę nad pięcioma cywilizacjami/kulturami: Brytyjczykami, Frankami, Mongołami, Saracenami i Japończykami. Kampania podzielona jest tym samym na pięć części, a każda z nich składa się z kilku misji. Zadania, jakie stawia przed nami gra, bywają różne i wykonujemy je w różnych okolicznościach - niekiedy np. na mapie znajduje się ‘mgła wojny’ zasłaniająca część jej obszaru, innym razem mamy wybudowaną część obiektów, jeszcze innym zaczynamy od zera itd.

W odróżnieniu od głównych części serii, tutaj mamy do czynienia ze strategią turową, a nie czasu rzeczywistego. Z drugiej strony produkcja Backbone posiada także patenty charakterystyczne dla RTS-ów, np. zbieranie surowców i rozwój technologii.

Nasze zmagania przedstawia izometryczna kamera. Plansze pokrywają kwadratowe pola, po których poruszają się jednostki. To, o ile pól mogą się poruszyć podopieczni i przeciwnicy zależne jest od stosownego parametru i rodzaju/ukształtowania terenu.

W przypadku każdej ze stron mamy dostęp do czterech rodzajów jednostek: piechoty, kawalerii, łuczników i generalnie tych atakujących na dystans oraz tych specjalizujących się w oblężeniach. Cywilizacje posiadają także swoich historycznych bohaterów, którzy posiadają o wiele lepsze parametry niż zwykli śmiertelnicy. Są to Joanna D’Arc, Minamoto no Yoshitsune, Czyngis-chan, Ryszard Lwie Serce i Saladyn.

Oprócz kampanii AoE: The Age of Kings posiada także multiplayer. Grać mogą dwie lub cztery osoby, co zależne jest od tego, czy gracze posiadają carty z grą.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme