SKLEP
Rule of Rose (PS2)

Rule of Rose (PS2)

Rule of Rose
 • Producent: Punchline
 • Wydawca: 505 Game Street
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 19.01.2006
 • Europa: 03.11.2006
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Przygodowa, Horror
 • Liczba graczy: 1
 • od lat 16
 • przemoc

Ocena społeczności

7.437 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Rule of Rose to survival horror stworzony przez japońskie studio deweloperskie Punchline i wydany przez firmę 505 GameStreet w listopadzie 2006 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Premierze gry towarzyszyły ogromne kontrowersje w związku z obecnością scen erotycznych z udziałem nieletnich dziewcząt.

Akcja przenosi nas do Anglii z roku 1930. Początkowe intro ukazuje bawiące się, rozweselone dzieci (można odnieść wrażenie, że z dość zamożnej familii), a wszystko ukazano w pozytywnej atmosferze. Następnie widzimy autobus linii nocnej z dwójką pasażerów wyłaniający się z ciemności na pierwszy plan. Lekko zaspaną dziewczynę budzi kilkuletni chłopiec, wręczając jej książkę i prosząc, by ją przeczytała. Jennifer, bo tak ma na imię panienka, przyjmuje upominek od dziecka. Chwilę później autobus zatrzymuj się, a chłopiec ucieka w głąb lasu. Jak się później okazuje kilkuminutowy filmik jest prologiem do gry, a dziewiętnastoletnia Jennifer, którą chwilę wcześniej podziwialiśmy, jest główną bohaterką Rule of Rose. Jej miejscem zmagań będzie upiorny sierociniec, w którym zaczynają rozgrywać się sceny jak z najgorszego koszmaru.

 

W kwestii rozgrywki Rule of Rose mocno przypomina Frobidden Siren, które powstało zresztą w tym samym studio. Produkcja Punchline to psychologiczny horror, w którym gracz z perspektywy trzeciej osoby kieruje bohaterką, eksplorując kolejne lokacje. Solą gry są dwa elementy: zagadki logiczne o bardzo różnym stopniu skomplikowania oraz ucieczka przed groteskowymi potworami. Prócz sierocińca zwiedzamy także inne lokacje. Jedną z nich jest między innymi ogromnych rozmiarów sterowiec-wieloryb, a naszym nadrzędnym celem jest wydostanie się z niego. Głównym problemem stojącym na przeszkodzie jest fakt, iż Jennifer jest więźniem pewnej grupy dziewcząt. W związku z tym na bohaterkę zostały nałożone liczne restrykcje. Protagonistka co miesiąc musi zostawić w wyznaczonym punkcie wymagany podarunek. Jeśli postąpi zgodnie z nakazami, przejdzie dalej, w przeciwnym wypadku - zginie. Nagrodą jest również awans w swoistym rankingu prowadzonym przez działaczki organizacji Red Cranyon Aristocrats. Ekwipunek wojowniczej Jennifer to widelec, nóż, gazrurka, toporek, a z mocniejszych rzeczy należy wymienić pistolet. Walcząc, wygląda czasami nieco dziwnie, należy jednak pamiętać, że jest tylko delikatną kobietą.

 

Graficznie Rule of Rose to jeden z najlepiej wyglądających horrorów na PlayStation 2. Odpowiedni klimat buduje również oprawa audio. Wiolonczela w połączeniu z basowymi aranżacjami wypadają bardzo dobrze i powodują w niektórych momentach mocniejsze bicie serca.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme