Power Stone Collection (PSP)

Power Stone Collection (PSP)

Power Stone Collection
  • Premiery
  • Świat: 20.10.2006
  • Europa: 20.10.2006
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

7.110 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Power Stone Collection to składanka zawierająca dwie części serii Power Stone wydane pierwotnie przez Capcom na automatach i konsoli Sega Dreamcast. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation Portable i został przygotowany przez Klein Computer Entertainment.

Obie gry, z grubsza rzecz biorąc, przedstawiają perypetie barwnych postaci, które poszukują tytułowych kamieni. Do boju stają między innymi pilot Edward Falcon, cyganka Rouge, mistrz wschodnich sztuk walk Wang Tang, samuraj Ryoma, górnik Gunrock czy indianin Galuda. Starcia odbywają się na trójwymiarowych, interaktywnych arenach. Każdy zawodnik posiada oczywiście wachlarz unikalnych dla siebie zdolności (odpalanych na ziemi i w powietrzu), ale nie może blokować ciosów przeciwnika - zamiast tego jest unik. Podczas walki możemy również zgarniać tytułowe power stones, magiczne przedmioty pozwalające odpalać potężne fusion attacks albo przejść transformację.

Wracając do aren - starcia rozgrywają się w różnych ciekawych miejscach. Patentem zwiększającym atrakcyjność rozgrywki jest możliwość zrobienia użytku z elementów otoczenia. Zawodnicy mogą skakać po ścianach, chwytać się sufitów oraz przestawiać przedmioty znajdujące się na arenach (tzn. są w stanie nimi rzucać lub przesuwać je). Co ciekawe, obiekty dzielą się na lżejsze i cięższe. W przypadku tych drugich niektóre postacie są fizycznie zbyt słabe, by je unieść. Oprócz tego tu i ówdzie pojawiają się również ‘zwykłe’ bronie.

Wersja na PSP doczekała się pewnych zmian. Do pierwszej części Power Stone dodano nieobecne wcześniej postacie, a poza tym dorzucono nowe bronie, nowe bonusy do odblokowania i minigierkę Bomber Battle.

Nie zabrakło rzecz jasna multiplayera. W pierwszą odsłonę Power Stone mogą grać dwie osoby, a w drugą - cztery. Istnieje też możliwość wysłania dzięki Wi-Fi dema ‘dwójki’ innej osobie z PSP.

Podobne gry