Soccer
225V

Soccer

Soccer
  • Premiery
  • Świat: 09.04.1985
  • Europa: Marzec 1987
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Soccer to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez studio Intelligent Systems i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Entertainment System (po latach trafił też do oferty Virtual Console na Wii i Wii U).

Soccer, ze względu na datę wydania (1985 rok), jest bardzo uproszczoną grą piłkarską. Podczas rozgrywki korzystamy tylko z dwóch przycisków odpowiedzialnych za podanie i strzał. Do wyboru jest siedem reprezentacji narodowych (nie ma klubów), które nie różnią się od siebie parametrami/umiejętnościami. Jest to mianowicie Brazylia, Francja, Hiszpania, Japonia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Republika Federalna Niemiec. Twórcy przygotowali tylko dwa warianty zabawy, tryb dla jednego gracza lub dla dwóch graczy. Innymi słowy, nie ma tu lig, pucharów i innych tego typu rzeczy. Po zakończeniu meczu wracamy po prostu do ekranu startowego.

Podczas rozgrywki piłka nie jest przyklejona do nogi jak wielu innych, wydanych także znacznie później grach piłkarskich. Nie ma tu fauli, ale są za to na przykład spalone. Inne ciekawe rozwiązanie to możliwość przejęcia bezpośredniej kontroli nad bramkarzem, jeśli rywal zdoła oddać strzał. Uwagę warto także zwrócić na kursor, który pozwala nam wybrać kierunek przy oddawaniu uderzenia. Minusem, na który zwracano między innymi w recenzjach, jest wolne tempo rozgrywki.

O ile w produkcji Intelligent Systems/Nintendo nie ma dodatkowych wariantów rozgrywki, to daje nam ona możliwość wyboru stopnia trudności (jest ich pięć), a także długości spotkania (trzy opcje do wyboru).

Podobne gry