SKLEP
TMNT (PSP)

TMNT (PSP)

TMNT
  • Premiery
  • Świat: 20.03.2007
  • Europa: 23.03.2007
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

5.95 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

TMNT - Wojownicze Żółwie Ninja to chodzona bijatyka z elementami platformówki wyprodukowana przez Ubisoft Quebec i wydana przez Ubisoft w marcu 2007 roku na PC i konsole PSP, PS2, NDS, GBA, GameCube, Wii oraz Xbox 360. Gra bazuje na licencji filmu kinowego o przygodach Żółwi Ninja pod tym samym tytułem.

Wersje na przenośną konsolę Sony oraz DS-a pod względem przyjętej koncepcji rozgrywki są do siebie bardzo zbliżone. Cała gra została podzielona na piętnaście misji, a w każdej z nich gracz kieruje innym żółwiem. Środowisko zostało stworzone w pełnym 3D, jednakże swoboda jest tylko pozorem - w praktyce okazuje się, że można iść tylko w jedną stronę, z góry określoną przez twórców ścieżką. Sekwencje platformowe należy przechodzić dokładnie w tych miejscach, jakie zaplanował deweloper. Trzeba w tym celu odszukać świecący się niebieski punkt, użyć jednego z trzech przycisków odpowiadających za kierunek skoku (przód, lewo i prawo) i wykonać akcję. Im mocniej bohatera rozpędzi gracz, tym lepszą notę uzyska za zwinność. Walka jest stosunkowo prosta, gdyż za uderzenia odpowiada tylko jeden przycisk.

 

TMNT - Wojownicze Żółwie Ninja na Game Boy Advance jest zdecydowanie najwyżej ocenianą wersją tego tytułu. Autorzy zdecydowali się na klasycznym widok 2D, przez co gra przypomina pierwowzór z automatów. Mimo że w dalszym ciągu jest to bijatyka chodzona, deweloper postarał się o urozmaicenie rozgrywki. Żółwie podczas walki gromadzą punkty doświadczenia i środki na zakupy, które można robić pomiędzy kolejnymi levelami (do nabycia są m.in. nowe ciosy, bronie czy zwiększenie siły). System walki na GBA jest stosunkowo rozbudowany - gracz może wyprowadzać efektowne łańcuchy combo, a na dodatek przyzwać jednego z Żółwi Ninja do pomocy w walce. Tytuł ten wyróżnia ponadto spora interakcja z otoczeniem - istnieje możliwość podnoszenia koszy na śmieci, niszczenie parkomatów i używanie ich podczas starć z licznymi grupami wrogów.

 

Oprawa graficzna na PSP oraz DS-ie stoi na niskim poziomie. Scenki przerywnikowe są wyświetlane na dwóch ekranach w postaci fragmentów komiksu (DS), natomiast panoramiczny ekran handhelda Sony pozwolił na zrzuty bezpośrednio z filmu kinowego.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme