Eets: Chowdown
363V

Eets: Chowdown

Eets: Chowdown
  • Premiery
  • Świat: 25.04.2007
  • Europa: 25.04.2007
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Eets: Chowdown to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Klei Entertainment i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na konsoli Xbox 360 i dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

Tytułowy Eets to stworzenie wokół którego kręci się rozgrywka produkcji Klei Entertainment. Gra czerpie z takich tytułów jak popularna seria Lemmings oraz The Incredible Machine i od siebie dorzuca też trochę absurdalnego humoru. Nad Eets nie przejmujemy tu jednak bezpośredniej kontroli - nasze zadaniem polega na przeprowadzaniu stworka z punktu A do punktu B, a konkretnie do puzzla. W tym celu musimy korzystać z rozmaitych porozmieszczanych na planszach interaktywnych elementów, które zabiorą Eetsa w pożądane miejsce. Są to dla przykładu wybuchające grzybki i wieloryby, które wystrzeliwują podopiecznego w powietrze.

Korzystanie z elementów otoczenia to jednak nie wszystko. Eets miewa też różne humory. Dla przykładu gdy jest rozzłoszczony może skakać dalej, ale gdy się boi wówczas nie chce wykonywać żadnych czynności. Jego stan możemy zmieniać także za pomocą środków umieszczonych na planszy.

Eets: Chowdown to rozbudowana wersja Eets, które pierwotnie ukazało się też na komputerach. W wersji na Xboxa 360 twórcy przygotowali 120 zupełnie nowych leveli oraz zręcznościową minigrę nazwaną Marsho Madness. Jej zasady są proste - musimy ochraniać pobratymców Eetsa przed innymi potworkami. W tym celu należy wciskać odpowiednie kombinacje przycisków zanim przeciwnicy zjawią się w nieodpowiednim miejscu. Z czasem otrzymujemy dodatkowe życia oraz power-upy. Wstukiwanie kombinacji nagradzane jest również punktami (w zależności od naszej precyzji), co pozwala odblokowywać bonusową zawartość (jak obrazki) oraz załapać się do sieciowych rankingów.

Podobne gry