The Red Star (PS2)

The Red Star (PS2)

The Red Star
  • Premiery
  • Świat: 20.04.2007
  • Europa: 20.04.2007
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

6.83 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The Red Star to gra akcji wyprodukowana przez firmę Acclaim. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2 i PlayStation Portable (w tym drugim przypadku tylko dystrybucja cyfrowa). W planach była też wersja tworzona z myślą o Xboxie, choć ostatecznie nie trafiła ona do sprzedaży. The Red Star powstało na bazie komiksu o tej samej nazwie.

Komiks i grę wyróżnia setting. Akcja toczy się w Związku Radzieckim, choć nie jest to Związek Radziecki, jaki znamy z podręczników do historii - tutaj bowiem siła imperium nie zależy tylko od sprzętu wojskowego, ale też od żołnierzy mogących posługiwać się magią. Fabuła (w grze odstawiona raczej na boczny tor) koncentruje się właśnie na perypetiach takich osób. Trafiają oni do fikcyjnej republiki Nokgorka, gdzie tli się rebelia. Jak się okazuje, na miejscu bruździ demon zwany Troika.

Kampania składa się z osiemnastu plansz, podczas których musimy przejść z punktu A do punktu B, eliminując wszystko co stanie nam na drodze. A jest tego sporo. Akcję śledzimy (przeważnie) z perspektywy lotu ptaka, a do wyboru mamy trzy postacie - dwie dostępne są na starcie, jedną należy odblokować. Każda z nich różni się umiejętnościami, dzięki czemu możemy wybrać kogoś, kto pasuje do naszego stylu gry.

Jak wspomniano, podczas rozgrywki jesteśmy atakowani ze wszystkich stron. Stopień trudności jest generalnie dość wysoki, a wtopa oznacza konieczność rozpoczynania levelu od początku. Oprócz zwykłych przeciwników wyzwanie rzucają nam również subbossowie i bossowie.

Pod koniec planszy jesteśmy oceniani. Im więcej punktów zdobyliśmy, tym lepiej. Następnie otrzymujemy kasę, którą można zainwestować w rozwój podopiecznych: w ich parametry oraz ekwipunek.

Oprócz dodatkowej, trzeciej postaci po przejściu kampanii odblokowujemy też tryb Arena, w którym walczymy z hordami nieprzyjaciół.

The Red Star posiada multiplayer dla dwóch osób.

Podobne gry