Folklore (PS3)

Folklore (PS3)

Folklore
  • Premiery
  • Świat: 21.06.2007
  • Europa: 12.10.2007
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

8.143 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Folklore to RPG akcji stworzone przez Game Republic i wydane na PS3 w 2007 roku. Gra była jedną z pierwszych gier role-playing, dostępną na PlayStation 3. Tytuł opowiada o losach młodej kobiety o imieniu Ellen oraz dziennikarza o imieniu Keats. Para będzie się starać rozwiązać tajemnicę skrywaną przez wioskę Doolin. Jedynym sposobem na rozwikłanie sekretu są poszukiwania wspomnień zmarłych, skrywanych w krainie zwanej Netherworldem.

Akcja Folklore rozpoczyna się w świecie przypominającym współczesność. Młoda studentka wędruje do nadmorskiej wioski Doolin w Irlandii, przywołana tajemniczym listem. W tym samym czasie Keats, dziennikarz z magazynu "Unknonwn Realms" odbiera telefon od kobiety, która błaga go by przyjechał do wioski Doolina. Bohaterowie spotykają się na irlandzkiej prowincji, gdzie dochodzi do serii niewyjaśnionych zdarzeń z udziałem nadprzyrodzonych sił. Wkrótce Ellen oraz Keats odkrywają sprawę morderstwa pewnej dziewczyny, którą postanawiają rozwikłać. By osiągnąć ten cel para zmuszona jest do wypraw w niebezpieczną przestrzeń zwaną Netherworldem.

Folklore jest RPG-iem akcji, w którym wydarzenia ukazywane są z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł podzielony jest na dwie kontrastujące ze sobą części - na normalny świat, z irlandzką wioską w centralnej części oraz na Netherwold - przestrzeń zamieszkiwaną przez dziwaczne stwory i duchy. Walki odbywają się tylko w Netherwolrd. Tytuł wykorzystuje w trakcie star sterowanie ruchowe Sixaxis w celu pozyskania energii z napotkanych duszków zwanych "folkami". Ellen używa bardziej wyrafinowanych ataków, a Keats stawia w potyczkach na agresywne napieranie i rozwiązania siłowe.

Przed premierą gry na japońskim PlayStation Network pojawiło się demo Folklore. Inna wersja dema została wypuszczona na europejskim PSN w sierpniu 2007, ale została z niego zdjęta po krótkim czasie. Deweloperzy z Game Republic planowali po wydaniu Folklore stworzenie sequela swojej produkcji. Tytuł miał być kompatybilny z kontrolerem Move. Sony podjęło jednak decyzję, że nie będzie się więcej angażować w rzeczone IP. Główną przyczyną takiego posunięcia była słaba sprzedaż gry.

Podobne gry