Soul Nomad & The World Eaters

Soul Nomad & The World Eaters

7,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
15.02.2007
Europa:
20.06.2008
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
15.02.2007
Europa:
20.06.2008

Soul Nomad & The World Eaters - opis gry

Soul Nomad & The World Eaters to strategia turowa wyprodukowana przez Nippon Ichi i wydana w Europie przez Koei na PlayStation 2 pod koniec życia tej konsoli. Muzykę do niej napisał Tenpei Sato, kompozytor m.in. serii Disgaea i innych produkcji wspomnianego studia.

Akcja gry toczy się na kontynencie Prodesto, który przez tysiąclecia wyniszczany był przez toczącą się nieprzerwanie wojnę. Pewien czas przed wydarzeniami, których świadkami będziemy, bóg wojny Gig wraz z World Eaterami został pokonany i zaklęty w mieczu, który trafił do zabitej dechami wioski. Przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy postać, jaką przyjdzie nam grać - może to być chłopak lub dziewczyna. Po przejściu rytuału wprowadzającego w dorosłość otrzymuje on/ona wspomniane ostrze…

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobnie jak inne tego typu produkcje Nippon Ichi, Soul Nomad oferuje wiele opcji w dziedzinie kreowania własnej armii. Stworzyć/skaptować możemy do 25 postaci, z których powstanie oddział zdolny zniszczyć cały świat. Co ciekawe, fabularny wątek boga wojny uwięzionego w mieczu ma bezpośredni związek z rozgrywką. Otóż już na wstępie możemy zrobić użytek z mocy Giga i być na tyle potężni, żeby pokonać ostatniego bossa, lecz generalnie nie zaleca się tego robić z uwagi na los Prodesto.

Gra nie opiera się na grindzie (żmudnym pakowaniu) w przeciwieństwie do serii Disgaea. Po pierwsze, nie ma tu dostępu do wcześniej odwiedzanych lokacji, po drugie - zwerbować możemy postacie na tym samym poziomie rozwoju co my. W Soul Nomad nie ma także potrzeby by ciułać pieniądze, ponieważ sklepy z przedmiotami da się okraść.

Wspomnieć również warto o możliwości wejścia w interakcję ze światem. Nasz podopieczny/podopieczna może atakować wioski i miasta, werbować napotkanych NPC-ów, a także dokonywać wyboru przy opcjach dialogowych, co rzutuje na rozwój narracji (w tym zakończenie). Możliwością jest np. zostanie czarnym charakterem.

Wideo - Soul Nomad & The World Eaters

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper