Guitar Hero: On Tour - Decades
1066V

Guitar Hero: On Tour - Decades

Guitar Hero: On Tour - Decades
  • Premiery
  • Świat: 14.11.2008
  • Europa: 14.11.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Muzyczna
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 3

Guitar Hero: On Tour - Decades to gra muzyczna wyprodukowana przez studio Vicarious Visions i wydana przez Activision tylko na NDS-a. Tytuł, podobnie jak pierwszy On Tour, korzystał ze specjalnego kontrolera Guitar Grip.

Guitar Hero: On Tour - Decades, podobnie jak poprzednik, to gra stworzona specjalnie z myślą o możliwościach przenośnej konsoli Nintendo. Produkcja korzysta ze specjalnego kontrolera nazwanego Guitar Grip, który wkładamy do slotu na cartridge z GBA. Posiada on cztery kolorowe przyciski i żeby go należycie używać musimy odwrócić konsolę trzymając ją tym samym trochę jak książkę. Sam gameplay nie uległ zmianie względem odsłon z dużych konsol. Na ekranie pojawiają się nuty a nasza rola sprowadza się do, po pierwsze, wciśnięcia odpowiedniego przycisku na Gripie, a po drugie - smyrania stylusem po ekranie dotykowym. Jeśli wykonamy tę czynności należycie, otrzymujemy punkty. Jeśli passa będzie wyjątkowo dobra, mamy szansę włączyć Star Power podczas którego liczba zdobycznych punktów podwaja się. Włączamy go krzycząc/dmuchając do mikrofonu, wciskając jeden z przycisków DS-a lub specjalną ikonkę na ekranie dotykowym.

Głównym trybem gry, podobnie jak w przypadku głównych części cyklu, jest Career, czyli kariera. Znajdziemy w niej kilka ‘zestawów’ piosenek, które musimy zaliczyć na odpowiednią ocenę. Wraz z postępami odblokowujemy dodatkową zawartość, np. nowe opcje i możliwości kustomizacji avatarów. Wszystkich piosenek jest łącznie 28 (są to licencjonowane utwory rockowe i popowe z kilku ostatnich dekad). Do tego dochodzi też multiplayer dla dwóch osób (kooperacja i rywalizacja), Freeplay, gdzie możemy rozegrać szybką partyję bez zbędnych ceregieli, oraz służący do szlifowania umiejętności Practice.

Decades nie wprowadza żadnych szczególnych zmian względem pierwowzoru. Nowością jest możliwość grania z posiadaczem poprzedniej wersji oraz import z niej piosenek.

Podobne gry