One Piece: Unlimited Adventure (Wii)

One Piece: Unlimited Adventure (Wii)

One Piece: Unlimited Adventure
  • Producent: Ganbarion
  • Wydawca: Namco Bandai
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 26.04.2007
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

One Piece: Unlimited Adventure to gra action-adventure wyprodukowana przez japońskie studio Ganbarion i wydana przez Bandai Namco na Wii. Produkcja bazuje na bardzo popularnej mandze o tym samym tytule autorstwa Eiichiro Ody.

One Piece: Unlimited Adventure nie przedstawia żadnych kanonicznych dla uniwersum wydarzeń. Bohaterowie, czyli załoga Słomkowych Kapeluszy, trafia na pewną tajemniczą wyspę po tym jak Luffy, Chopper i Usopp pozbyli się wszystkich zapasów żywności organizując konkurs jedzenia. Ich statek w wyniku pewnych wydarzeń znika, a jakby tego było zaczyna się naprzykrzać pewne dziwne stworzenie, które usiłuje nie dopuścić, by załoga znalazła pieczęcie blokujące dostęp do jakiejś wielkiej tajemnicy.

 

Grać możemy jednym z ośmiu członków załogi. Możliwość przełączania się między Słomkowymi Kapeluszami dostępna jest w każdej chwili. Piraci mają dostęp do ofensywnych umiejętności (każdy posiada zdolności unikalne dla siebie, czyli tak jak w mandze) dzięki którym przetrzebiają miejscową florę i faunę. Wzorem np. gier (j)RPG, pokonani przeciwnicy zostawiają tu po sobie różne przedmioty: żelazo, proch, owoce, drewno, przyprawy itd. Mogą one posłużyć do stworzenia narzędzi i innych dóbr otwierających dostęp do kolejnych regionów wyspy. Zdobyte jedzenie poprawia z kolei parametry podopiecznych. Oprócz tego pojawiają się również minigry - łapanie owadów i łowienie ryb. Od zajęć tych też niekiedy zależy nasz progres.

 

One Piece: Unlimited Adventure posiada trzy warianty rozgrywki. Pierwszy to Story Mode - największa tutejsza atrakcja. Naszym zadaniem jest wykonywanie questów, które stawia przed nami gra, co robimy zbierając różne użyteczne przedmioty. Drugi to Vs. Mode, czyli pojedynki. Do wyboru mamy ponad czterdzieści postaci występujących w wątku głównym, w tym ostatniego bossa. Grać możemy w tym trybie ze znajomym. Ostatni jest survival. W nim także do wyboru otrzymujemy ponad 40 postaci, ale tym razem zadanie polega na stawieniu czoła (wielkiej) fali nadciągających przeciwników.

Podobne gry