Harvest Moon: Magical Melody
2520V

Harvest Moon: Magical Melody

Harvest Moon: Magical Melody
  • Premiery
  • Świat: 14.03.2008
  • Europa: 14.03.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Symulator życia, Ekonomiczna
  • Liczba graczy: 1-4

Harvest Moon: Magical Melody to tzw. symulator życia wyprodukowany przez Marvelous Interactive i wydany w Europie przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się najpierw na GameCube’ie, a następnie został także przeniesiony na Wii, gdzie doczekał się wsparcia dla kontrolerów ruchowych.

W Magical Melody posiadamy dwa główne zadania nie licząc codziennej harówy na polu: po pierwsze, musimy doprowadzić do przebudzenia bogini plonów poprzez zebranie co najmniej pięćdziesięciu nut (ze stu) otrzymywanych po zrealizowaniu jakiejś wytycznej ustalonej przez grę. Po drugie, nawiązać bliskie relacje z NPC-ami i wejść w związek małżeński. Grać możemy chłopakiem lub dziewczyną.

 

Przed rozpoczęciem zmagań możemy wybrać, gdzie chcemy osiąść. Do wyboru są trzy lokalizacje posiadające swoje wady i zalety. Jest to miejscówka przy mieście, przy rzece i przy oceanie. W jednej np. może być bardziej urodzajna gleba, a w drugiej lepsze warunki dla zwierząt, dlatego warto się dobrze zastanowić przed podjęciem decyzji. Włości da się rozbudowywać z czasem, jeśli dobrze idzie nam interes. Jedną z opcji jest chociażby możliwość dobudowania dodatkowego piętra.

 

W grze występują trzy typy ziemi, od której zależy jakość upraw. Sucha (dry) jest najgorsza, ale można to zmienić stosownymi przedmiotami. Przy pracy pomagają nam różne narzędzia, które ‘doskonalą’ się z czasem. Można je również modyfikować u kowala (do czego potrzebne są minerały) albo kupować w sklepie.

 

Poza zwykłymi ‘zmaganiami’ gra oferuje także inne atrakcje. Możemy np. zajmować się zwierzętami (dzikimi oraz psem i świnią, które da się udomowić), pracować w kopalni poszukując cennych minerałów oraz łowić ryby. W wersji na Wii do kopania i wędkowania używamy kontrolerów ruchowych. W Magical Melody pojawiają się też minigry.

Podobne gry