Trauma Center: Under the Knife 2
3058V

Trauma Center: Under the Knife 2

Trauma Center: Under the Knife 2
  • Producent: Atlus
  • Wydawca: Atlus
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 01.07.2008
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1

Trauma Center: Under the Knife 2 to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, w której gracz wciela się w postać lekarza. Za produkcję i wydanie odpowiadał Atlus, tytuł ukazał się na NDS-a w 2008 roku.

Gra kontynuuje wątki przedstawione w pierwszej części Under the Knife. Gracze ponownie wcielają się w doktora Dereka Stilesa, który tym razem wyjeżdża do fikcyjnego afrykańskiego państwa Cogistar, gdzie udziela pomocy ofiarom wojny domowej. Jak się jednak okazuje, wkrótce musi wracać. Po uratowaniu świata przed grożącą przetrzebieniem ludzkości epidemią GUILT okazuje się, że zagrożenie wcale nie zostało zażegnane. Poprzednim pacjentom Stilesa zaczynają bowiem doskwierać pooperacyjne dolegliwości, a jakby tego było mało ręce zaciera już pewna terrorystyczna organizacja dążąca do stworzenia broni biologicznej.

 

Rozgrywka generalnie nie odbiega od tego, co fani seria znają z pierwszej odsłony. Nasze najważniejsze zadanie to operowanie pacjentów. Miewają oni różne problemy - niektórzy są po prostu ofiarami wypadków samochodowych, innym należy usunąć tętniaka, a jeszcze innych uratować przed GUILT. Gra jest generalnie bardziej zróżnicowana od ‘jedynki’, oferując więcej różnego rodzaju medycznych wyzwań.

 

W Under the Knife 2 zmieniono graficzny interfejs na bardziej przejrzysty. Na dolnym ekranie widzimy to, co dzieje się na stole operacyjnym, a na górnym pojawiają się wskazówki, czas i zdobycz punktowa. Do dyspozycji mamy różne narzędzia, które wybieramy klikając w odpowiednie ikonki. Każde, co warto podkreślić, ma swoje właściwości, np. sposób użycia. Stopień trudności jest generalnie wysoki, czasami nawet bardzo, a opcjonalne wyzwanie przykręcają śrubę jeszcze bardziej.

 

Gra może się pochwalić ładniejszą oprawą graficzną, nieco mroczniejszą otoczką, a także udanym soundtrackiem autorstwa Manabu Namikiego oraz Noriyukiego Kamikury. Tu warto dodać, iż do ścieżki dźwiękowej otrzymujemy nieograniczony dostęp po przejściu głównego wątku fabularnego.
 

Podobne gry