LittleBigPlanet PS Vita (PS Vita)

LittleBigPlanet PS Vita (PS Vita)

LittleBigPlanet
  • Premiery
  • Świat: 19.09.2012
  • Europa: 19.09.2012
  • Polska: 21.09.2012
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 7
  • online
  • przemoc

Ocena społeczności

8.569 głosów
-

Ocena PPE.pl

9.0 Czytaj recenzję

LittleBigPlanet PS Vita jest grą platformową stworzoną przez Double Eleven, Tarsier Studios, oraz Sony Xdev i wydaną przez Sony we wrześniu 2012 roku na konsolę PlayStation Vita. LBP PS Vita jest pierwszą odsłoną serii dedykowaną nowemu handheldowi japońskiej firmy i drugą, jaka zawitała na przenośną platformę.

Główne założenia rozgrywki nie zmieniły się. Gracz ponownie kieruje losami Sackboya, czyli szmacianej lalki, którą można ubrać jak tylko dusza zapragnie. Tym razem główny złym jest niejaki Lalkarz, który zatruwa spokojne życie mieszkańców Karnawalii, porywa niewinnych i umieszcza ich w wielkich klatkach. Celem jest oczywiście zaprowadzenie porządku w fantastycznej krainie i rozprawienie się z bossem. Fabuła nigdy nie była najmocniejszą stroną LBP. Jej zadaniem jest popychać wydarzenia do przodu, ale to nie ona jest motorem napędowym gry. Najbardziej istotne w LittleBigPlanet PS Vita są projekty poziomów, minigierki oraz mechanizmy rządzące rozgrywką.

 

Edycja na kieszonsolkę dostała wszystkie patenty, które znamy z poprzednich części. Jest linka z hakiem, rękawice, którymi możemy podnosić ciężkie przedmioty, czy możliwość nurkowania. Do tego, podobnie jak w LBP 2, można uczestniczyć nie tylko w poziomach platformowych, ale także w mini-gierkach bazujących na zupełnie innych założeniach. Są zadania zręcznościowe, wyścigi, wariacje na temat gier logicznych i inne projekty, których próżno szukać w pozostałych platformówkach. Najważniejsze zmiany w porównaniu do edycji dedykowanych PS3, to wykorzystanie sporych możliwości przenośnej konsoli. Przede wszystkim gracz ma teraz dwa rodzaje kładek. Jedne można wpychać w głąb ekranu stukając w przedni panel dotykowy, bądź wypychać w naszą stronę, dotykając tylnego panelu. Oprócz tego jest możliwość robienia zdjęć przy pomocy kamery konsolki i wykorzystania ich później jako naklejki na poziomach.

 

Pod względem oprawy graficznej LittleBigPlanet PS Vita to idealne przeniesienie na ekranik PS Vita tego, co większość graczy pamięta z PlayStation 3 - mała konsolka doskonale radzi sobie z designem, z jakiego słynie LBP. Przygody Sackboy’a tradycyjnie doczekały się polskiej wersji językowej.

 

Podobne gry